Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyAndroid 5.0 Lollipop dostane i Nexus 4, upřesnil Google

Android 5.0 Lollipop dostane i Nexus 4, upřesnil Google

Příští verze operačního systému Android se jmenuje Lollipop a oficiální aktualizaci zatím mají přislíbeny jen některé smartphony a tablety. Nový systém dostane překvapivě i dva roky starý Nexus 4.

Google nejprve na svých stránkách uváděl, že s aktualizací na Android 5.0 Lollipop mohou počítat pouze přístroje Nexus 5, Nexus 10 a Nexus 7. Tato informace pochopitelně mnohé majitele Nexusu 4 rozesmutnila. Ale brzy se ukázalo, že zbytečně.

Jednalo se o tiskovou chybu, na což nejprve upozornil googler Sascha Prüter. Zanedlouho reagovalo i tiskové oddělení Googlu a Nexus 4 byl do seznamu podporovaných zařízení doplněn na oficiálních stránkách společnosti.

84967

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

    • Nevyšel, ne oficiálně (nebudeme se tu bavit o portu, který na mají na svědomí „amatéři“ z XDA Developers fóra, že ně?), dostupný je vývojářský náhled Androidu 5.0 pouze pro Nexus 7 (2013) a Nexus 5. (http://developer.android.com/preview/setup-sdk.html) Pěkný den.

      //A mimochodem, ten port je dostupný od 6. července, tedy tři měsíce a deset dní, takže žádného půl roku a už vůbec ne oficiálně!

  1. A bude i pro Nexus 7 2012 nebo jenom bude pro tu druhou verzi 2013?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře