Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyAmíci se pochlapili. Sony pustí do kin komedii o atentátu na diktátora...

Amíci se pochlapili. Sony pustí do kin komedii o atentátu na diktátora Kim Čong-una

I přes četné výhrůžky filmové studio Sony Pictures nakonec zítra přeci jen komedii o severokorejském vůdci Kim Čong-unovi v „omezeném rozsahu“ uvolní do kin. Americký prezident Barack Obama toto rozhodnutí uvítal, sdělil jeho mluvčí.

Podle serveru The Hollywood Reporter společnost Sony Pictures film uvolní i ve službě video na vyžádání (Video on Demand), což jsou elektronické půjčovny či prodejny filmů. Prozatím se ale neví, v rámci jaké platformy ho divákům nabídne.

Studio Sony Pictures, které snímek zesměšňující vůdce KLDR Kim Čong-una vyrobilo, se před několika týdny stalo terčem rozsáhlého hackerského útoku. Od té doby postupně vyplouvá na povrch, co všechno kybernetičtí zločinci z firemních databází a e-mailů vyčetli, protože informace zveřejňují postupně.

Dostupné jsou například citlivé údaje o platech, scénář k nové bondovce, rendery telefonu Xperia Z4, zdravotní záznamy i necenzurovaná vyjádření ze soukromých vzkazů.

O podílu Severní Koreje na útocích se spekulovalo dlouhou dobu, teprve až minulý týden ale američtí vyšetřovatelé prokázali, že za napadením serverů Sony Pictures skutečně stojí Kimův režim.

KLDR veškerá obvinění odmítla a v odvetě pohrozila útoky na Bílý dům, Pentagon a další americké cíle. Kvůli hrozbám teroristického útoku se poté Sony Pictures rozhodlo čtvrteční premiéru filmu zrušit.

Best Images of 2014

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře