Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyExkluzivně: Amazon připravuje čtečku Kindle s barevným displejem

Exkluzivně: Amazon připravuje čtečku Kindle s barevným displejem

Internetový obchod Amazon začínal jako prodejce papírových knih a následně započal revoluci ve čtení, když přišel s elektronickou čtečkou Kindle. Nyní je v jeho portfoliu několik typů čteček. Jeden však stále chybí. Čtečka s barevným displejem. To se možná brzy změní.

Minulý týden jsem se mohl setkat se zástupci internetového obchodu Amazon. Mimo českého zastoupení, které vzniklo díky vybudování skladů u Dobrovíze a pražské korporátní kanceláře, byl přítomen také člověk, který má v Evropě na starosti právě zařízení a také žena z Polska, kde pracují na technologii umělé inteligence pro Amazon Echo.

Po prezentaci produktů, které všichni známe, přišla i část na dotazy. Nemohl jsem se nezeptat, ohledně čtečky s barevným E-Ink displejem. Ten zatím v portfoliu Amazonu chybí, avšak konkurence jej nabízí. Na tuto otázku jsem dostal, myslím si, jednoznačnou odpověď.

Amazon zařízení

Tázaný se rozzářil a velmi nadšeně odpověděl: „Něco na čtení komixů. To by bylo skvělé. Zůstaňte naladěni.“ Dle nadšení a pozdějších rozhovorů si myslím, že letos bychom se měli dočkat Kindlu s barevným E-Ink displejem. Skvělé na něm budou právě komixy, nebo třeba dětské knížky. V současné době je totiž dětská verze jen základní černobílý model Kindle, který je strčený do gumového rámečku (na fotce ten modrý).

Technologie pasivních barevných displejů existují a nasadila ji třeba firma Pebble do svých chytrých hodinek Pebble Time, které se díky němu mohou pyšnit nejdelší výdrží na baterii.

Pebble Time on vrist

Tak tedy, zůstaňme naladěni. Možná se Kindlu s barevným displejem dočkáme letos.

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://svetaplikaci.tyden.cz/author/koky/
Dlouholetý redaktor sesterského magazínu PCTuning.cz. Baví ho focení, zajímá se o nejnovější technologie a rád o nich píše. Současně pracuje jako ajťák v jedné státní organizaci. Vlastní zařízení s Androidem, ale nepohrdne ani iOS nebo Windows (Phone).
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře