Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyAmazon pracuje na větším tabletu, který má konkurovat iPadu od Applu

Amazon pracuje na větším tabletu, který má konkurovat iPadu od Applu

Malý multimediální tablet od Amazonu, který se v nabídce stejnojmenného e-shopu poprvé objevil v listopadu, zažil více než solidní debut. Krátce po svém uvedení deklasoval v prodejích ostatní tablety s Androidem a vybojoval si slušný tržní podíl.

Agentura Reuters nyní přišla s tvrzením, že tento model doplní v průběhu roku jeho větší bratříček. Odvolává se při tom na zdroj blízký dodavatelům součástek, který si přál zůstat v anonymitě.

Nový tablet by měl být vybaven o něco větším displejem ? jeho úhlopříčka prý bude 8,9 palce. Velkým lákadlem by znovu měla být relativně nízká cena.

Podle Reuters přijde Amazon v dalších týdnech také s inovovanou čtečkou elektronických knih s integrovaným předním světlem, čímž tak vyřeší nářky některých uživatelů, kteří si stěžují na to, že si na svém Kindlu nemohou číst za tmy.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře