Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyAlza dnes otevřela třetí Prodejnu budoucnosti v metru Můstek

Alza dnes otevřela třetí Prodejnu budoucnosti v metru Můstek

Už na třech místech v Praze mohou zákazníci Alzy nakupovat ve futuristických Prodejnách budoucnosti. Další moderní bezobslužnou pobočku e-shop otevřela dnes přímo v prostorách frekventované stanice metra B – Můstek. Nový obchod se od předchozích liší několika detaily a Alza ho využije zejména ke zvládání předvánoční špičky.

Výdejna na stanici Můstek bude první kamennou pobočkou Alzy v historickém centru Prahy a firma věří, že její umístění na frekventovaném dopravním uzlu zákazníkům ještě více usnadní vyzvedávání objednávek např. při cestě z práce nebo podle jejich možností. V neposlední řadě pomůže i s odbavením zakázek v rámci předvánoční nákupní horečky.

Svým konceptem navazuje na již otevřené Prodejny budoucnosti na pražské Floře a nedaleko metra Budějovická. I třetí pobočka o velikosti zhruba 50 metrů čtverečních má dvě oddělené část – vstupní vestibul pro vytváření objednávek, platby a komunikaci s video operátorem a část výdejní se 400 úložnými sloty, které se zákazníkovi zpřístupní okamžitě po uhrazení zakázky.

Velikosti boxů odpovídají nejprodávanějším produktům, jež si lidé do těchto poboček nechávají doručit (mobilní telefony, notebooky, domácí elektronika, příslušenství, sportovní vybavení) a opět nechybí ani sloty na velké televize a další rozměrné zboží. Velkou výzvou je pro Alzu rychlé zásobování v samotném centru Prahy, jehož chce firma výhledově docílit pomocí závozů čistě elektrickými automobily.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře