Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyAlcatel Shine Lite: Stylovka pro ty, kteří chtějí zářit

Alcatel Shine Lite: Stylovka pro ty, kteří chtějí zářit

Alcatel představil na veletrhu IFA stylový smartphone Shine Lite. Určen je hlavně mladým lidem, kterým záleží na prémiovém designu za dostupnou cenu. Ve výbavě má pětipalcový displej, spolehlivou čtečkou otisků prstů na zádech nebo blesk u předního fotoaparátu.

Shine Lite je smartphone s konstrukcí vyrobenou ze skla a kovu (rámeček). Přední část mobilu kryje odolné sklo, které je po stranách mírně zaoblené (takzvaný 2,5D efekt), telefon tak postrádá ostré hrany. Pod displejem s úhlopříčkou pět palců a rozlišením HD nechybí virtuální tlačítka. Samozřejmostí je informační LED, která upozorní na příchozí zprávy, e-maily a tak podobně

V útrobách zařízení najdeme pracovat čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz, který má k ruce 2GB operační paměť. Základní úložiště nabídne 16 GB místa, avšak uživatelsky dostupných je pouze 9,5 GB. O podpoře paměťových karet prozatím zmínka nepadla.

SHINE LITE-2

Smarpthonu  nechybí také vysoká úroveň zabezpečení, o kterou se postará čtečka otisků prstů. Ta dokáže rychle a diskrétně odemknout oblíbené aplikace. Zároveň umožňuje přístup k aplikaci Safebox, do níž mohou uživatelé ukládat vlastní fotografie, videa, hudbu nebo dokumenty. Otisky prstů uživatele lze také předem naprogramovat tak, aby otevřely až pět oblíbených aplikací přímo z pohotovostního režimu. V praxi to vypadá třeba tak, že ukazováčkem odemknete přístup k e-mailům, zatímco otiskem palce se ihned dostanete ke svým fotografiím.

Hlavní fotoaparát pořídí až 13Mpx snímky, vhod pak jistě přijde i dvoutónové přisvětlení pomocí LED. Pro tvorbu oblíbených autoportrétů je připravena čelní 5Mpx kamerka a ani té nebude chybět přisvětlení. Po stránce konektivity je také vše v pořádku: najdeme tu A-GPS, Bluetooth 4.2, WiFi i podporu LTE včetně všech u nás využívaných frekvencí.

Operační systém reprezentuje Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou známou z dalších modelů Alcatelu. Novinka Shine Lite se začne v Česku a na Slovensku prodávat v listopadu /novembri za 5 499 Kč, resp. 199,99 euro s DPH.

SHINE LITE-1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře