Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAlcatel představil levné smartphony One Touch Pop s Androidem Jelly Bean

Alcatel představil levné smartphony One Touch Pop s Androidem Jelly Bean

Firma Alcatel uvedla na český a slovenský trh tři levné smartphony z řady POP, která je určena nenáročným uživatelům. Modely X´ POP, M´ POP a S´ POP se od sebe liší velikostí displeje, čemuž napovídá i jejich označení, které si bere inspiraci ze světa konfekce.

Všechny telefony fungují pod operačním systémem Android, a nepostrádají nic z toho, co se dnes od chytrého telefonu očekává.

Model X´ POP je již v prodeji za cenu 4 990 Kč resp. 199,99 ? s DPH. Doporučená cena modelů M´ POP a S´ POP činí 3 490 Kč (139,99 ?), resp. 2 990 Kč (119,99 ?) s DPH.

Hlavním poznávacím znamením modelu ONE TOUCH X´ POP je velký 4,5palcový qHD TFT displej s ochranným sklem DragonTrail Glass. Operační systémem je Android Ice Cream Sandwich 4.0.  O to, aby odezva systému a spouštění aplikací probíhalo bleskově, se stará dvoujádrový procesor na frekvenci 1 GHz. Nechybí ani 5 Mpx fotoaparát. Model X´ POP se prodává v leskle bílé a matně černé variantě s úpravou soft touch.

Smartphone ONE TOUCH M´ POP se vyznačuje 4palcovým displejem, což je pro mnohé uživatele ideálním kompromisem mezi dostatečnou úhlopříčkou obrazovky a velikostí přístroje. Prostřední model řady POP sází na střízlivý design a operační systém Android Jelly Bean 4.1. Díky řadě funkcí a užitečným aplikacím neudělá ostudu v kapse žádného studenta. Smartphone nabídne i v tomto případě kameru s rozlišením 5 Mpx a podporu Micro SD karet až do kapacity 32 GB. Zájemci mohou volit mezi matně černou barvou v úpravě soft touch a leskle bílou variantou.

Nejmenší model s označením S´ POP je vhodný pro uživatele, kteří se s chytrými telefony teprve seznamují. Stejně tak ?esko? ocení žák nebo žákyně základní školy. Jedná se sice o nejnižší model řady, to ovšem neznamená, že by nějak zvlášť zaostával za svými sourozenci. Ve své cenové kategorii se může pochlubit Androidem Jelly Bean 4.1 a procesorem taktovaným na 1 GHz.

Focení v tomto případě obstarává kamera s rozlišením 3,2 Mpx.  Na výběr je telefon soft touch třešňově červené a matně černá variantě, nebo leskle bílé.

Všechny modely ze série POP obsahují dva sloty pro SIM karty.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/POPseries/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře