Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyAlcatel 1C útočí cenou, FullView displejem a Androidem Oreo Go Edition

Alcatel 1C útočí cenou, FullView displejem a Androidem Oreo Go Edition

Společnost TCL Communication zahájila v České republice prodej základního smartphonu Alcatel 1C určeného zejména pro děti a začínající uživatele Androidu. Novinka pracuje na operačním systému Android Oreo Go Edition, který je optimalizovaný pro zařízení s menší operační pamětí a interním úložištěm. Alcatel 1C ve variantě dual SIM se prodává v modrém a černém barevném provedení za 1 590 Kč.

Model z kategorie základních smartphonů sází a pětipalcový FullView displej s poměrem stran 18:9, zajímavý design a v dané cenové relaci i pokročilé funkce fotoaparátu. Smartphone by neměl klouzat v ruce díky mřížkované textuře zadního krytu, který současně zaručí příjemný úchop. Zadní 5Mpx fotoaparát s úhlem záběru 77,5° a LED bleskem zvládná interpolovaně až 8Mpx snímky, přední kamerka nabídne až 5Mpx fotky a úhel záběru 80,4°. Nechybí aplikace a funkce pro vylepšení snímků, jejich řazení do zajímavých koláží i rychlé sdílení fotek na sociálních sítích.

Alcatel 1C (2019), který běží na systému Android Oreo Go Edition, obsahuje již z výroby základní sadu předinstalovaných aplikací Google, které kladou menší nároky na úložiště a dokážou efektivně využívat operační paměť a úložiště. Konkrétně jde o služby Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go a Gmail Go, stejně jako optimalizované aplikace Chrome, Google Play nebo Gboard.

Těm, kteří chtějí využívat dvě telefonní čísla v jednom telefonu, nabízí smartphone dvojici plnohodnotných slotů na SIM karty, třetí slot je pak k dispozici pro microSD kartu. Baterie o kapacitě 2 000 mAh v síti 3G nabízí na jedno nabití až 15 hodin hovoru a 166 hodin v pohotovostním režimu. Samozřejmě se jedná o hodnoty naměřené výrobcem a praxe může být zcela odlišná. Ve výbavě pak nechybí třeba FM rádio nebo svítilna. K dispozici jsou bezdrátové technologie BlueTooth 4.2, Wi-Fi s podporou funkce Wi-Fi Direct a navigačních systémů GPS a GLONASS.

Do tuzemských obchodů Alcatel 1C vstoupil za doporučenou cenu za 1 590 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře