Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyAktualizace Play store přinese ochranu proti nechtěným nákupům

Aktualizace Play store přinese ochranu proti nechtěným nákupům

Před pár dny zažalovala společnost Google žena, jejíž pětiletý syn na Play storu nechtěně nakoupil v přepočtu za 1 300 korun. Google zareagoval velmi pohotově a už upravil podmínky nákupů tak, aby se v budoucnu dalo předejít podobným situacím.

Update Play storu spočívá mimo jiné v možnosti zabezpečit heslem každý provedený nákup, ať už v aplikaci či přímo samotné aplikace. Doteď byli uživatelé Androidu zvyklí na interval třiceti minut, kdy po nákupu nebylo potřeba heslo zadávat. To přinášelo mnohé problémy: pokud rodič dítěti stáhnul placenou hru, zadal heslo. Další půl hodinu, co mělo dítko přístroj se hrou v ruce, mohlo provádět in-app nákupy jako divé – bez nutnosti ověření heslem. Nakupování ratolestí totiž není žádnou výjimkou – Apple musel naštvaným rodičům proplatit už více než 5 milionů dolarů.

Samozřejmě budete mít na výběr. Vypnuté zabezpečení heslem stejně jako třicetiminutové intervaly zůstávají, pouze k nim přibude možnost vyžadovat heslo při každém nákupu. Kromě této úpravy v zabezpečení se dočkáme i zajímavé a užitečné funkce. Pokud si pořídíte nový smartphone s Androidem, bude vám k dispozici možnost ze svého účtu v My apps nainstalovat jedním kliknutím všechny aplikace najednou bez nutnosti se trápit s instalací po jedné položce.

Aktualizace se vydává postupně, proto nezoufejte, pokud jste update ještě neobdrželi.

Google-Play-Store-logo

Zdroj: timesofindia

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře