Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyAktualizace Nokia Black pro majitele telefonů Lumia dorazila do Česka

Aktualizace Nokia Black pro majitele telefonů Lumia dorazila do Česka

Někteří čeští uživatelé chytrých telefonů Nokia s operačním systémem Windows Phone již byli upozorněni na dostupnost softwarového updatu Lumia Black. Nejprve dojde na modely Lumia 925 a Lumia 1020. Ostatní si pár týdnu počkají.

Novinek je v nové verzi softwaru opravdu velké množství. Update přináší vylepšení funkce Glance Screen, která nyní umí zobrazit více informací, upozornění a dokonce i specifické notifikace aplikací třetích stran jako je Facebook, WhatsApp, Twitter, Outlook a další.

Další bezvadnou novinkou je možnost sdružovat aplikace na hlavní obrazovce do složek a vytvářet tak uživatelské dlaždice s více funkcemi – odkaz pro stažení aplikace Složka aplikací naleznete na konci článku.

Systém nyní také podporuje technologii Bluetooth ve verzi 4.0 LE, která přináší nižší energetickou náročnost.

Pomocí nové aplikace Nokia Beamer (dostupná jen však pro modely s minimálně 1 GB RAM) můžete přenášet obraz nejen z jednoho smartphonu na druhý, ale i na jakékoliv jiné zařízení s webovým prohlížečem.

Úprav se dočkaly také všechny nativní aplikace Nokie, včetně fotoaparátu. Aktualizace by měla výrazně vylepšovat výslednou kvalitu fotografií na Lumii 1020.

Stav aktualizace Lumia Black pro jednotlivé země můžete sledovat zde.

[appbox windowsphone 7d2e7de3-95e7-4143-8a9d-aedf8c3f901e]

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře