Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAkcionář už kvůli podvodu a nesplněným slibům Nokii nežaluje

Akcionář už kvůli podvodu a nesplněným slibům Nokii nežaluje

Už více než půl roku uběhlo od doby, kdy byla na společnost Nokia podána žaloba jedním z jejích akcionářů. Robert Chmielinksi obvinil vedení finského výrobce z toho, že se mu nepodařilo zvrátit pokles tržního podílu firmy na trhu s chytrými t

elefony. Nesplněné sliby označil za podvod. V minulých dnech však žalobu, aniž by upřesnil proč, stáhl.

Žaloba na Nokii byla podána u soudu v New Yorku. Akcionář v dokumentu mimo jiné také uvedl, že generální ředitel Stephen Elop a finanční ředitel Timo Ihamuotila lhali o prodejích modelů Lumia.

Chmielinksi se pochopitelně nechtěl zbavovat akcií za ?výprodejovou? cenu, v žalobě se proto dožadoval i náhrad škody vzniklé jejich poklesem. Opíral se zejména o hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí 2012 ? v reakci na ně se snížila cena jedné akcie za 24 hodin o 16 procent.

V žalobě pak byla zmíněna také Lumia 900, respektive její nepovedený vstup do prodeje na území Spojených států amerických. Nokia kvůli softwarové chybě sáhla ke stodolarové kompenzaci a telefony tak nabízela prakticky zadarmo.

Jak ale upozornil server PhoneArena, Chmielinksi v minulých dnech žalobu na Nokii stáhl. Již se stihly objevit spekulace, že to může mít co dočinění s výrazným nárůstem ceny akcií Nokie za poslední měsíc.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře