Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyA je to venku! První smartphone se superprocesorem Tegra 4 vyrobilo ZTE,...

A je to venku! První smartphone se superprocesorem Tegra 4 vyrobilo ZTE, jmenuje se Geek U988S

Na web se dostalo několik fotografií připravovaného smartphonu ZTE Geek s operačním systémem Android. Hlavní chloubou novinky je výkonný čip nVidia Tegra 4, který z něj udělá jeden z nejvýkonnějších mobilů současnosti. Telefon nabídne exkluzivně operátor China Mobile.

ZTE Geek (krycí název U988S) je na první pohled jen další z mnoha zástupců stále početnější kategorie tabletomobilů. Přední část zařízení totiž zaujímá velký pětipalcový Full HD displej.

Na druhý pohled však odhaluje obrovské ambice čínské firmy.

Čipová sada Tegra 4 byla představena na veletrhu CES v Las Vegas. Nový produkt kalifornského výrobce nVidia navazuje na Tegru 3, nabízí však podstatně vyšší výkon. To vše díky nové grafické kartě s celkem 72 jádry a čtyřjádrovému procesoru postavenému na nové architektuře ARM Cortex-A15.

V mobilním telefonu TZE Geek je mobilní superčip taktovaný na frekvenci 1,8 GHz.

Telefon pro TD-SCDMA síť začne prodávat mobilní operátor China Mobile. Konkrétní datum vydání mezinárodní verze dosud nebylo zveřejněno.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ztegeek/“/]

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře