Ninjové většinou měli svou roli v herním, filmařském, a zábavním průmyslu jasnou. Většinou byli ochrankou spousty padouchů, většinou se objevovali minimálně v pětičlenné skupině a často ze situace, kterou měli vyřešit, nevyšli zrovna dvakrát vítězně. V titulu Yoo Ninja, se však nebudete hrnout do žádné akce, ale budete utíkat jak o život. A to doslova.
Jelikož u tohoto titulu zcela chybí úvodní příběh, což mi přijde jako obrovská škoda, rozhodl jsem se, že vás uvedu do hry svým vlastním příběhem.
Píše se rok 635 a ninja jménem Sakiko slaví své třicáté narozeniny. Třicet let, to už je věk, a tak se jeho přátelé rozhodnou, že mu připraví obrovskou oslavu. Sakiko je z chystané oslavy opravdu nadšený, ale jeho manželka, jménem Fúlie, jeho radost nesdílí. Na oslavy a akce podobného typu byla, je a pude vždycky proti. Sakikovi přátelé se ale nenechají odradit a oslavu přichystají. Den před oslavou se mezi Sakikem a Fúlií strhne obrovská hádka. Sakiko si nakonec prosadí svoje a je mu povoleno si na zítřejší oslavě vyhodit z kopýtka. Ale musí být do ranního zakokrhání zpátky. Pokud nebude, Fúlie na něho sešle kletbu dvou vrhacích hvězdic. Ty by mu byly v patách, dokud by nebyly smočeny krví Sakika. Bohužel, Sakiko se do ranního zakokrhání nestihl vrátit. Důvodem bylo, že se jeho oslava protáhla na tři dny. Po příchodu domů Fúlie neotálela a už ve dveřích na Sakika seslala kletbu. A tak Sakikovi nezbylo nic jiného, protože měl chuť žít, než utíkat.
Hratelnost (8/10)
Princip hry není nějak složitý a je dosti podobný principu ve hře Gravity Guy, která je známější. V titulu Yoo Ninja se nacházíte v roli ninji, co se musí neustále vypořádávat s povrchovými změnami a odchylkami.
Jako motivace, abyste překonali veškeré překážky, slouží hvězdice, které se objeví pokaždé, kdy trochu zpomalíte nebo se zaseknete. Jakmile vás dostihnou, tak vám zasadí smrtelnou ránu.
Zem, po které poběžíte, taky nebude zrovna nejstálejší. Budou se objevovat místa, kde bude úplně chybět a vy budete muset porušit gravitační zákony a běžet po vrchní platformě. Jedná se o velice zábavnou a návykovou ?one touch? hru.
Na dotykových zařízení se ?one touch? hry stávají čím dál víc oblíbené. A důvod, proč jejich oblíbenost stoupá, je prostý. Pro příležitostné hráče je příjemnější, když hra, kterou si spustili, má co nejméně ovládacích prvků. Samozřejmě ho taky ale musí zároveň bavit a neustále přicházet s něčím novým.
Příležitostní hráči většinou hrají hry, když si potřebují zkrátit chvilku nebo zrovna nemají nic na práci. Například cesta metrem do práce nebo různé hodiny ve školách, kdy je výklad vyučujícího opravdu uspávající. V těchto situacích právě většina lidí sáhne po ?one touch? hrách.
Yoo Ninja je jedna z těch her, kde se klidná povaha a trpělivost vyplatí, protože některé úseky si zopakujete víc než jednou. Tomu věřte. V mém případě jsem nejednou utrousil nádavku ?k čertu? a nejednou jsem lovil svůj mobil v zákoutích obývacího pokoje.
Dost mi vadí, že si vývojáři nedali větší práci s vtáhnutím hráče do děje. Je fajn, že vám nenabízí pouze jeden režim příběhu, který je tvořen 34 úseky, ale i režim, kde jde vyloženě o sbírání skóre. Jenže když vývojáři nazvou první režim ?Story?, tak ten příběh tam čekám. Ostatně už na začátku recenze si můžete povšimnout, jak mi vadí absence příběhu.
Malé plus, kterým si u mě vývojáři aspoň trochu napravili renomé, dávám možnosti změnit ninjovi oděv. Můžeme si vybrat ze 4 kostýmů, například pandy nebo spidermana. Aspoň tady tímto krokem vývojáři naznačili, že se snažili hru aspoň trochu zatraktivnit.
Grafické zpracování (9/10)
Po téhle stránce je hra opravdu povedená. Prostředí je perfektně navrhnuto a správné barvy tomu dodaly šmrnc. Detaily jsou pěkně vykreslené a dobře zpracované. Přitom by vůbec nevadilo, kdyby autoři si s grafikou dali méně práce, protože u hry tohoto typu, jde hlavně o prostředí, a to je výborné.
Kvality u ostatních prvků si v té rychlosti ani nevšimnete, ale je také dobrá. Někdo může říct, že grafika působí trošku staře a barvy vybledle.
A také, že nejsou ve hře použity žádné grafické prvky, kdy by si hráč řekl ?whau, tak to je fakt super animace?. Abych byl upřímný, na trhu jsou dostupné podobné tituly, které jsou na tom po grafické stránce mnohem lépe. Ale mě osobně tenhle typ grafiky přesně zapadá to téhle hry.
Zvuky (6/10)
Zvuková kulisa, která vás doprovází je opravdu zajímavá. Při spuštění hry uslyšíte klišé tóny hudby, kterou jste mohli slyšet už u více her s tématikou dálného východu. Po nějaké době se do toho přidají tóny elektrické kytary a buben. Poté jsem si opravdu připadal jak na nějakém podivném rockovém koncertu čínské kapely.
Každý si na ni udělejte názor sami, na mě zanechala poněkud rozpačitý dojem. Každopádně tuto hudbu beru spíš jen jako doprovod hry. Že by mě nějak zaujala, to se opravdu říct nedá.
Ovládání (9/10)
Jelikož je ovládání celé jen o jednom tapnutí, tak jediné, na co si museli vývojáři dát pozor je, aby ve hře nebyla prodleva mezi tapnutím a reakcí. Tu jsem naštěstí nezaznamenal. I když jsem si kolikrát po pádu a opakování hry řekl, že já jsem reagoval včas, ale hra ne. Ale popravdě, chyba byla ve mě, ne ve hře.
Sečteno podtrženo
Pokud máte rádi ?one touch? kousky, určitě ji vyzkoušejte. Ke stažení je zcela zdarma. Hráči, kteří nějak nelpí na jednom jediném žánru her, se určitě budou bavit. Ale jen do té doby, dokud neskončí váš androidí parťák v rohu pokoje.
Přejeme hodně trpělivosti při hraní.