Středa, 18 prosince, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykové hry přes vánoční prázdniny #3

Ty nejlepší návykové hry přes vánoční prázdniny #3

Po delší pauze se opět vracíme s nejlepšíma návykovkama, které jsou k mání v Apple App Store. Vánoční prázdniny nabídly velké množství zlevněných her a spoustu volného času. Byla by škoda těchto skvělých podmínek nevyužít, proto vám ukážeme několik titulů, které nás zabavily na delší dobu. Některé z nich lze stále koupit levněji, takže se zabavíte a navíc ještě ušetříte nějakou tu korunu.

Bridge Constructor Playground  8/10

Bridge Consructor Playground je úspěšné pokračování známé hry Bridge Constructor. Z názvu je patrné, že se hra bude zabývat stavěním mostů, ale to už jsme přece viděli v minulém díle. V čem je teda tento díl jiný? Hned na začátku postřehneme, že Playground nabízí propracovanější návod pro snadnější vstup do hry, nové levely a mnoha další vylepšení. Hlavní plusy téhle hry jsou úplně jiné. Není zde totiž žádný stanovený rozpočet, za který bychom museli most postavit. Takže hra zcela jistě povzbudí naši přirozenou kreativitu.

Můžeme opravdu stavět jak se nám líbí, jedinou podmínkou je, aby nám most nespadl při průjezdu aut nebo kamionů. Přesto se ve hře vyskytují úkoly, za které můžeme získat až pět medailí, pokud je všechny úspěšně splníme. Tyto úkoly jsou nepovinné a slouží jako bonus. Spíše jsou určeny pro náročnější hráče, kterým by hra jinak přišla velmi jednoduchá. Každé kolo má jiné požadavky pro získání medaile. Jaké nás čekají úkoly zjistíme před začátkem kola, kliknutím na medaile. Chvíli mi trvalo, než jsem na to přišel.

V návodu to uvedeno není, což je trochu škoda. Hra nabízí i možnost chlubit se svými výsledky na Facebooku, stačí na konci kola kliknout na Post to Facebook a naše dílo mohou vidět naši přátelé a kamarádi. Hra je hezky graficky zpracovaná, nejde jí prakticky nic vytknout. Stojí ?2,69 a pokud by vás omrzela, můžete si stáhnout první díl, který je těžší, jak jsem již zmiňoval.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/bridgeConstruktorPL/“/]

Score!  8/10

Tahle hra potěší nejednoho fanouška fotbalu. Přináší totiž možnost zavzpomínat a zároveň se zúčastnit nejhezčích gólů fotbalové historie. A jak to vlastně funguje? Hra nás vtáhne do fotbalové akce, která v historii končila gólem a ukáže nám, jak gól padl. Na nás je potom tuhle akci zopakovat. A to vše jen za pomocí našeho prstu. Kreslíme totiž dráhu míče. Ze začátku budeme rozehrávat standardní situace, takže nám bude stačit pouze jeden tah. Samozřejmě hra bude těžší a těžší a na řadu přijdou nahrávky, hlavičky nebo loby. Budeme si muset zapamatovat jak akce proběhla a poté ji úspěšně zahrát. Za každý level získáme jednu až tři hvězdy.

A levelů je zde opravdu hodně. K dispozici jsou góly z let 1980 až 2010 navíc jsou zde i góly z EURA 2012, z mezinárodních pohárů a góly legend. O zábavu máme tedy postaráno. Hra nabízí tři úrovně obtížnosti. V té první se nebudeme muset starat o sílu střely, hra ji za nás zvolí automaticky. V dalších obtížnostech budeme muset brát v úvahu kromě síly i další věci. Pokud bychom se zasekli na některém levelu, je zde možnost použití takzvaného Zlatého míče. Ten získáme buď za odehrané situace nebo si je můžeme dokoupit. Pak stačí kliknout na zlatý míč v dolní části obrazovky a hra úspěšně vstřelí gól za nás. Je jasné, že množství těchto zlatých míčů je velmi omezené, ale také velmi drahé.

Deset zlatých míčů stojí ?1,79. Grafická stránka hry je dobrá, určitě se nevyrovná FIFĚ 13, ale dá se na to koukat. Hra je nyní k dispozici zdarma v rámci dvanácti dnů, kdy Apple rozdává dárky, jinak si ji můžeme pořídit za ?0,89.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/score/“/]

Fight Night Champion by EA Sports  7/10

Tahle hra je v App Storu delší dobu, ale momentálně se vyskytuje ve slevě za ?0,89 až do 31. prosince a proto jsem neodolal a hru jsem si taky koupil. Jinak je k dispozici za ?4,49 pro ty, co akci nestihnou. Her, které by dokázaly simulovat na mobilních zařízeních box není mnoho. Proto jsem byl velmi zvědavý jak si EA se zpracováním poradilo. Hra nabízí tři základní režimy. První je Fight now. Tento mód nás hned pošle do ringu. Stačí si vybrat arénu, stranu, boxera a můžeme začít. Mezi boxery jsou takové esa jako Mike Tyson, Muhammad Ali, Andre Bishop, Issac Frost a mnoho dalších.

Ve hrách tohoto typu hlavně záleží na zpracování ovládání. EA to vyřešila skvěle, i když je ovládání poměrně složité a chvíli trvá než si na něho zcela zvykneme. Obrazovka je pomyslně rozdělena na čtyři stejné části. Horní polovina je pro údery do hlavy a spodní polovina na údery do těla. Tahem vpravo nebo vlevo rozdáváme údery.  Dále se musíme v ringu i pohybovat. To zvládneme pomocí nahýbání mobilu. Pro blokování a krytí soupeřových ran musíme použít dva prsty na každou stranu obrazovky.

Tohle je to nejzákladnější ovládání. Ve hře jsou i další triky jak protivníka přemoct, pomocí různých tahů přes obrazovku. V samotném souboji pak máme dva důležité ukazatele. Modrý proužek nám ukazuje naše zdravý a žlutý naši výdrž. Nastavit si můžeme obtížnost, délku a počet kol, citlivost nahýbání nebo kolikrát můžeme být na zemi než budeme KO. Můžeme si dokonce nastavit, zda nás soupeř po zazvonění zvonku, který běžně v boxu ukončuje kolo, přestane mlátit.

Druhý mód je Legacy nebo-li Odkaz. V tomto módu můžeme boxovat za některou legendu nebo si vytvořit svého vlastního boxera. A poslední a zároveň nejlepší je Multiplayer. V této hře to bude jistě velmi emotivní hrát proti kamarádovi. Ten se může připojit pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth. Většinu zápasů jsem dohrál bez nějakého většího sekání. Bohužel někdy se stane, že připojený hráč vypadne a to i při velmi silném Wi-Fi signálu.

Graficky hra patří spíše mezi průměrné tituly, ale je to jistě dáno i stářím hry. Nejsem si jistý jestli hra vůbec podporuje Retina display, protože jsem v zápasech viděl pixely. Hra mě zabavila na dlouhou dobu a hraní s kamarády životnost hry ještě víc prodloužila, ale grafické zpracování si zaslouží bod dolů.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/fightNight/“/]

Pexeso ZADARA  8/10

Musím přiznat, že nejsem zrovna velký fanoušek pexesa. Dlouho jsem zvažoval, jestli si Pexeso Zadara vůbec stáhnu. Největší vliv na mě měli asi reklamy se Zadarem, což jsou jediné reklamy, které nepřepínám a někdy hledám i na internetu. Pexeso může hrát jeden nebo dva hráči a můžeme si vybrat hned z několika typů. Klasické, rychlé, naslepo a Vykuněný pexeso. Rozdíl mezi klasickým a rychlým pexesem je pouze v rychlosti otáčení karet a přehráváním hlášek. Pexeso naslepo je velmi podařené.

Obracíme v něm karty, ale místo obrázku se přehraje zvuk, a my musíme odhalit dvě karty se stejným zvukem. A jak poslední je Vykuněný pexeso. Abychom mohli hrát tohle pexeso, musíme si projít předešlými úrovněmi, protože je potřeba znát hlášky a obrázky v pexesu. Protože po otočení karty uvidíme obrázek bez hlášky a po otočení druhé karty uslyšíme zvuk bez obrázku. Pexeso mě opravdu zabavilo, protože jak hlášky tak i samotné obrázky jsou vtipné a baví. Navíc je ke stažení zdarma.

iOS?Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/zadara/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře