Středa, 18 prosince, 2024
DomůRecenzeUleFone nezklamal, Power snoubí výkon a eleganci

UleFone nezklamal, Power snoubí výkon a eleganci

V redakci jsme pro vás otestovali smartphone UleFone Power. Mezi jeho hlavní zbraně patří elegance, baterie s kapacitou 6050 mAh, podpora všech českých LTE sítí, osmijádrový procesor MTK6753, 3 GB RAM, GPS + Glonass, čtečka otisků prstů a podpora 2 SIM zároveň. To vše za necelých 6 500 Kč včetně DPH u oficiálního českého distributora, společnosti PARTIS, která nám telefon k testu zapůjčila. A jaký Power vlastně po uživatelské stránce je? To se dočtete na následujících řádcích…

Kvalita zpracování a design

Jak jsme již psali v preview, UleFone nenechal nic náhodě a u modelu Power se zaměřil na perfektní dílenské zpracování. Tělo obepíná pevný a lehký magnéziový rámeček, všechny hrany jsou zaoblené a kvalitně opracované. Nikde nic nevrže, vše perfektně lícuje a telefon dobře sedí v ruce.

P1170756

K dobrému úchopu mu pomáhají nejen zaoblené hrany, ale také matná záda s velmi pěknou imitací struktury dřeva. Také v měkkém originálním silikonovém krytu, které je součástí balení, telefon neklouže. Subjektivně se nám s ním ale pracovalo lépe bez krytu. Pro delší používání bychom jej ale doporučovali, telefon vydrží déle jako nový.

P1170762

Jediný zvuk se nám podařilo z těla telefonu vyloudit ve chvíli, kdy jsme se jej pokoušeli větší silou ohnout do vrtule za protilehlé rohy. V tom okamžiku se začalo ozývat lupání v plastových zádech telefonu. Nutno podotknout, že síla, kterou jsme museli pro vyloudění zvuku použít, byla poměrně velká. Při běžném používání vám telefon nezavrže.

P1170757

Nám se do rukou dostala bílá varianta s „dřevěnými“ zády. Toto barevné provedení je velmi zajímavé a kombinace bílé přední strany, stříbrného magnéziového rámečku a imitace dřeva (včetně malých ďolíčků znázorňující léta ve dřevě) je opravdu velmi elegantní a netradiční.

O vzhledu telefonu  se dočtete více v našem preview, nyní se pojďme podívat na naše dojmy z používání.

Telefon a powerbank v jednom

K největším zbraním UleFone Power patří zmiňovaná 6050 mAh baterie. Nejen, že díky ní telefon v klidu při běžném provozu vydrží na jedno nabití 4-5 dní, pokud jej budete používat méně, není problém se dostat na 6-7 denní výdrž. V nouzi z něj můžete udělat powerbank a dobít si jiné zařízení. Díky rychlému nabíjení dobijete telefon z 0 na 100 % za 2 hodiny a 5 minut dobíjení by mělo poskytnout dostatek šťávy na 2 hodiny hovoru.

„Tradiční“ čínský Android

Podobně jako u jiných telefonů z Asie, i Poweru běží na základním „čínském“ Androidu 5.1 Lollipop s vlastní grafickou nástavbou od UleFone. Pokud zrovna neholdujete cizím jazykům, potěší vás skutečnost, že systém obsahuje také českou a slovenskou lokalizaci, která sice není 100%, ale drtivá většina přeložena je. S anglickými  texty se setkáte v některých zákoutích nastavení, avšak není problém si těchto několik málo vět přeložit se slovníkem v ruce.

Screenshot_2016-02-24-17-08-38 Screenshot_2016-02-24-17-08-44

V průběhu testování jsme obdrželi jednu OTA aktualizaci vylepšující LED notifikace a výpis HW v aplikaci CPU-Z. Výrobce při uvádění telefonu na trh slíbil do budoucna také aktualizaci na Android 6.0.

Screenshot_2016-02-28-10-02-47

Příjemným zjištěním je, že balast v podobě předinstalovaných aplikací v telefonu je minimální. UleFone „přibalili“ pouze vlastní U-launcher s jedním grafickým tématem. V případě, že dáte přednost základnímu Androidímu prostředí, nebo použijete jiný launcher, můžete ten předinstalovaný bez problémů odinstalovat.

Screenshot_2016-02-24-17-08-14 Screenshot_2016-02-24-17-08-22

I když Power nedisponuje bezdrátovým přenosem souborů formou NFC, díky MTK procesoru má alespoň HotKnot, který je pro telefony s tímto procesorem typický. Pomocí HotKnotu můžete přenášet soubory mezi zařízeními podporující tuto funkci jednoduchým přiblížením displejů.

Dojmy a postřehy z používání

I přes větší vestavěnou baterii si telefon zachoval příjemnou tloušťku (10,6 mm), která je pouze nepatrně větší oproti telefonům s menší baterií. Jak jsme již zmiňovali, telefon díky zaobleným hranám dobře padne do ruky a příjemně se ovládá.

Osmijádrový procesor MTK6753 o taktu jader 1,3 GHz společně se 3 GB paměti RAM odvádí výbornou práci, telefon se v průběhu testu nijak nezadýchával a prostředí systému se podařilo UleFone dobře odladit.

Screenshot_2016-02-28-21-36-26 Screenshot_2016-02-28-21-36-31 Screenshot_2016-02-28-21-36-40

Dále telefon podporuje LTE sítě o frekvencích 800/900/1800/2100/2600 MHz. Nechybí GPS, A-GPS, Glonass, Bluetooth 4.0, dvojice fotoaparátů (13 MPx a 5 MPx ), přisvětlovací duální LED, nebo funkce OTG.

Ihned po zapnutí telefon má uživatel k dispozici 12,23 GB místa. Paměť lze pomocí MicroSD karty rozšířit až o 128 GB. Šuplík pro paměťovou kartu je sdíleny se SIM kartou, takže v jednu chvíli lze mít v telefonu pouze dvě SIM, nebo SIM a MicroSD kartu. Uživatel tak musí zvolit, jestli preferuje více místa, nebo dvě aktivní čísla.

Screenshot_2016-02-24-17-03-51

U levnějších čínských telefonů jsme se občas setkali s narůžovělým nebo nažloutlým displejem. Námi testovaný UleFone Power naštěstí žádné barevné deformace nevykazoval. Potěšil nás zejména velmi přesný adaptivní jas, který velmi citlivě reguluje podsvícení na základě okolního osvětlení. Zdaleka ne všechny námi testované telefony měly bezproblémovou regulaci jasu, některým bylo třeba pomoci aplikacemi třetích stran.

Telefon podporuje somatosenzorické ovládání, kde pomocí snímání pohybu vaší dlaně můžete prohlížet obrázky v galerii, přepínat písničky v hudebním přehrávači, aktivovat spoušť fotoaparátu, odemknout telefon a další.

P1170765

Perforace zadního krytu v oblasti hlasitého reproduktoru na první pohled trošku klame. Ačkoliv jsou dírky ve čtyřech řadách téměř přes celou šířku zad, cca centimetr široký reproduktor se ukrývá pouze v levé části. Zbývající perforace má čistě estetický účel. Hlasitý reproduktor je spíše průměrný, přibalená sluchátka – pecky hrají zhruba tak, jak jsme předpokládali – velmi špatně. Jejich použití si díky přítomnosti mikrofonu a hardwarového tlačítka dokážeme představit pouze jako hands free. Pokud chcete poslouchat hudbu, sáhněte raději po kvalitnějších sluchátcích.

Abychom nebyli jenom pozitivní, jednu podstatnou výtku máme. Dotyková tlačítka pod displejem mají velmi slabé podsvícení, které nelze regulovat. Středový home button v podobě kolečka je ještě docela viditelný, nicméně levé a pravé tlačítko nejen že je označené pouze malou tečkou, ale díky mizernému podsvícení nejsou vůbec vidět. Všimnete si jich až v šeru, takže na jejich ovládání si musíte zvyknout spíše poslepu.

Výkon v benchmarku AnTuTu

Ani u UleFone Power jsme si nemohli odpustit srovnávací benchamark v populárním AnTuTu. Jak si telefon vedl, ilustruje následující obrázek.

Screenshot_2016-02-28-21-52-04 Screenshot_2016-02-28-21-52-19

Fotoaparát

Mnozí u chytrých telefonů používají denně fotoaparát k zachycování jedinečných okamžiků, které vzápětí sdílí na sociálních sítích. Jelikož může pro někoho být kvalita pořízených fotografií rozhodujícím měřítkem, zda telefon koupit či nikoliv, přikládáme několik snímků z různých prostředí. Všechny fotografie byly pořízené s defaultní aplikací, takže lze usuzovat, že při použití lepších aplikací třetích stran by výsledné snímky mohly být ještě o něco lepší.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ulefone power foto/“/]

Po dobu recenze jsme fotili s výchozím nastavením, bez grafických úprav či jiných zásahů. Důležitá poznámka: všechny fotografie výše byly pořízeny za horšího počasí.

Závěrem

V průběhu testu se nám nestalo, že by nás telefon nechal na holičkách. Díky velké 6050 mAh baterii vydrží při běžném používání celý pracovní týden, což je velmi příjemné. Třešničkou na dortu je možnost použít telefon jako powerbank a dobít z něj jiné zařízení. Velmi oceňujeme i praktickou 3barevnou notifikační LED, která je dostatečně viditelná.

Nedá nám to ještě jedno nezmínit zajímavý design zadního krytu s imitací dřeva, který díky své plastičnosti působí velmi věrohodně. Celkově se telefon řadí k těm designově povedeným.

1454144080875923-500x334

Největšími neduhy jsme shledali špatně označená a špatně podsvícená dotyková tlačítka pod displejem, průměrný stereo reproduktor a mizerné sluchátka, která jsou k telefonu přibalena.

Jestliže se vám UleFone Power líbí, můžete si jej pořídit za 6 489 Kč včetně DPH v bílém, černém nebo bílo-dřevěném provedení.

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti PARTIS, provozovateli e-shopu E-pad.cz která je oficiálním distributorem UleFone pro Českou republiku.

logo-e-pad

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Celkom dobrý telefón, tá baterka a výdrž sú super a mali by byť štandardom, ale zase chýba čítačka odtlačku prsta 🙁 Ešte dobre, že robia aj biely, alebo čierny variant. Komponovanie dreva do technických zariadení sa mi nikdy nepáčilo, pripadá mi to ako od Flinstoneovcov 🙂

    • Čtečka otisků prstů u tohoto telefonu nechybí. Zrovna jsem si ho objednal. Ani hry nejsou s tímto telefonem žádný problém a díky velké baterií vydrží opravdu solidní zátěž. Mužů ho doporučit.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře