Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeRecenze: 300: Seize Your Glory - Promo především

Recenze: 300: Seize Your Glory – Promo především

Jeden z nejočekávanějších snímku měsíce března vstoupil do kin. A jak už je zvykem, aby jeho návštěvnost byla co nejvyšší, rozhodli se producenti film doprovodit hrou na zařízení Android a iOS. Jak vhodný doprovod to je, to už posoudíme my.

Vy, jako řecký generál Themistokles, čelíte Perským vojákům. Ne na souši, jak by se mohl někdo domnívat, ale na širém moři, kde se bude odehrávat veškeré dění. Projdete si čtyřmi dějstvími (bitvami), ale váš úkol po celou dobu zůstane neměnný – porazit Peršany a Artemisii.

Do bitev nepůjdete sami. Společně s vámi půjde i pár vašich vojáků. Ale nějakou pomoc od nich určitě neočekávejte. Jsou tam spíše, jak to říct taktně, na okrasu. Po většinu času je všechna ta „špinavá práce“ na vás a oni zmiňovaní bratři ve zbrani spíše slouží jako dočasné rozptýlení pro nepřítele.

Peršanům budete pouštět žilou vašim mečem. Což poměrně rychle omrzí a tak souboje ztratí i tu trochu šťávy, co měly. Jediné nabourání monotónnosti přichází v podobě luku, ve třetím dějství. Za pomocí něj musíte sestřelit Peršany co k vám plavou s bombou na zádech. Ono zpestření v podobě střelby z luku ale ztratí na své atraktivnosti, když zjistíte, jak otřesně se s ním míří. A po sérii střel kdy špatně zamíříte (v důsledku otřesného míření), ale i přesto se trefíte, vám dojde, že nemusíte mířit téměř vůbec.

screen568x5687444

Na nějaké taktizování typu, na koho prvně zaútočit a jakým stylem, zapomeňte. Ano, proložit štítem sérii útoku přináší své ovoce, například když po vás střílí lučištníci, ale většinou budete kolem sebe máchat mečem jak smyslu zbavení. Při boji Themistokles kombinuje údery mečem s dnes už legendární push-kickem, který jsme mohli vidět v prvním 300 – Bitva u Thermophyl (když král Leonidas kopl Perského posla do jímky). Jakmile zjistíte, že po sérii úderu s mečem se objeví výše zmiňovaný kop, oblíbíte si ho natolik, že si začnete přát, aby byl přidán ovládací prvek zvlášť pouze na tento kop.

Při každé zasazené ráně nepříteli se vám naplňuje žlutý sloupec v levé horní části obrazovky. Poté, co se naplní, stáčí dlouze podržet útok a Themistokles osobně vám/nepříteli předvede některý ze svých kombo útoků. Některé z nich jsou slušná podívaná, některé jsou zase trošku přitažené za vlasy (push-kickem někomu udělat z hrudníku lečo je přinejmenším zvláštní). Nicméně při nudných soubojích kdy neustále kolem sebe jen šermujete, je toto zpestření v podobě komba vysvobozením.

8987

Další věc, která nepotěší, je délka. Ta se pohybuje někde na 20 minutách čisté hrací doby. A závěrečný souboj se samotnou Artemisii, která se rozhodne pro (zbabělý) úprk když má na kahánku, stojí rovněž za starou belu. Ani ovládací prvky kdovíjak neohromí. Joystickem se pohybujete po palubě lodích a zbylými dvěma prvky provádíte útok nebo se bráníte za pomocí štítu. Při dvojnásobném tapnutí na štít odhodíte nepřítele. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak to bude určitě zpracování prostředí a slušná grafika. Ať už to jsou legendární perské lodě, které v průběhu vašich bojů plují kolem vás nebo rozbouřené moře, které pěkně cloumá s vaší palubou. Jako celek to působí velmi dobře.

Závěr

Můžeme se jen dohadovat, proč si vývojáři nevyhráli s námětem 300: Vzestup říše více. Pravda, že tyto tituly často vznikají velkém časovém presu a zadání od producentů se taky dost často liší. Stále to nic nemění na tom, že se nám mohlo dostat solidní rubačky s větší dávkou akce, propracovanějším režimem boje a sofistikovanějším příběhem. To by byl důstojný doprovod, který by si zasloužilo pokračování ságy. Ale nestalo se ale tak.

Zdá se, že účel tohoto titulu bych už předem daný. A to rozšířit povědomí majitelů zařízení s Androidem a iOS o blížící se další části epické ságy 300, popřípadě je dostat před plátna kin.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/300/“/]

[appbox googleplay id=com.warnerbros.game300ROE&hl]

[appbox appstore id805900038]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře