Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinky18letý chlapec díky aplikaci vystopoval svůj ztracený smartphone, zastřelili ho

18letý chlapec díky aplikaci vystopoval svůj ztracený smartphone, zastřelili ho

Osmnáctiletý chlapec Jeremy Cook si zapomněl telefon v taxíku a tak se ho rozhodl vystopovat za pomoci technologie lokalizování zařízení. Pro tyto účely sáhl k aplikaci Android Device Manager od společnosti Google, která mu okamžitě ukázala jeho přesnou polohu. 

Jeremy Cook se rozhodl navštívit adresu, kterou mu prozradil lokalizační software. To se mu stalo osudným. Na místě ho totiž přivítali dva muži v automobilu. Když se k nim Jeremy přiblížil, zazněly výstřely a mladík padl k zemi mrtvý.

Automobil po několika hodinách objevila policie prázdný. Pachatelé trestného činu stále unikají.

Lokalizační zařízení v podobné tragédii nehrálo svou roli poprvé. Před několika lety jeho prostřednictvím vystopoval muž z USA přítele své exmanželky a zabil ho střelbou do hlavy. Několik měsíců poté muž z Londýna lokalizačním zařízením vystopoval pravděpodobného zloděje mobilu svého syna a taktéž ho „popravil“ střelou do hlavy.

Lokalizační technologie se přitom stále více dostává i mezi „obyčejné“ lidi, což znamená, že tyto případy se postupně asi budou množit.

cook

Zdroj: Mashable

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře