Pondělí, 27 června, 2022
DomůRecenzeTip: 10 aplikací, které vám usnadní výběr restaurace

Tip: 10 aplikací, které vám usnadní výběr restaurace

Jste na výletě, na zahraniční dovolené, nebo jen tak ve městě a máte hlad? Chcete pozvat svoji polovičku na romantickou večeři, ale nejste si jisti výběrem podniku? Stačí mít po ruce chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Android či iOS a s připojením k internetu. Pro vás vhodnou restauraci, včetně dalších informací o jídelníčku, cenách, nebo zkušenostech ostatních návštěvníků, najdete snadno během pár okamžiků.

Připravili jsme pro vás 10 aplikací, které vám s výběrem restaurace pomohou.

LUNCHTIME.CZ

LUNCHTIME 1 LUNCHTIME 2 LUNCHTIME 3

Lunchtime je projekt z českých luhů a hájů. Po spuštění aplikace si můžete pomocí výběru současné polohy nechat zobrazit nabídku aktualizovaného denního menu v nejbližších restauracích i s cenami a vzdáleností do restaurace ve vaší blízkosti. Restaurace můžete kromě vaší současné polohy vyhledávat i podle jejího názvu, ulice nebo dalších kritérií.

Co uživatele potěší je přítomnosti navigace do vybraného zařízení a okamžité volání přímo z aplikace bez nutnosti opisování telefonního čísla. Vše přehledné s mapou a informacemi o vlastnostech podniku (nekuřácká část, koktejly, TV, WiFi apod.) Součástí je i uživatelské hodnocení, kde můžete získat dostatek informací o prostředí či poskytovaném servisu před samotnou návštěvou.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

Nelso Praha : Průvodce & Mapa

neslo 1 neslo 2 neslo 3

Neslo Praha je součástí turistického informačního projektu Neslo. Aplikace poskytne komplexní informace o naší matičce (nejen) pro turisty na jednom místě. Vedle seznamu restaurací, barů, nemocnic i hotelů v ní najdete i pestrou nabídku tipů na výlet a zajímavostí z blízkého okolí (při využití polohy GPS). Funguje naprosto spolehlivě a rychle. Po rozkliknutí vybrané restaurace získáte okamžité info o vzdálenosti z místa, kde se nacházíte, o otevírací době, telefonním čísle, ale i vzhledu daného podniku. Součástí aplikace je i plán metra.

Co však může velmi překvapit je velikost instalačního souboru – 343 MB. Majitelé slabších telefonů s menší pamětí tak mohou mít značné problémy.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

Kde se (ne)kouří

kouri 1 kouri 2 kouri 3

Také neradi chodíte do podniků, odkud si domů přinesete kromě dobrého pocitu a plného žaludku také kouřem načichlé oblečení? Kde se (ne)kouří vám pomůže se zorientovat v tom, kde se kouří a kde ne. Je pak jen na vás, kam zavítáte. Aplikace nabízí hledání restaurací podle kuřáckých, nekuřáckých, oddělených či restaurací bez rozdílu. Opět se zde dobře uplatní volba aktuální polohy, kterou pokud povolíte, získáte aktuální přehled příkladně o nekuřáckých podnicích v nejbližších místech. Po výběru podniku se můžete nechat navigovat.

The app was not found in the store. 🙁

The app was not found in the store. 🙁

Kohoutková.cz

kohoutkova 1 kohoutkova 2 kohoutkova 3

Díky této aplikaci vyhledáte nejbližší kavárnu či restauraci, v níž vám nabídnou vodu z kohoutku. U vybrané restaurace vám aplikace ukáže cestu z výchozího bodu na mapě, nabídne kontaktní údaje pro případnou rezervaci či web pro získání více informací. Hledat se dá podle názvu podniku či adresy. To, že je v restauraci podávána kohoutková voda ještě neznamená, že tuto vodu dostanete zadarmo. Musíte brát v úvahu náklady podniku spojené se servírováním vody. Aplikace bohužel není dostupná pro OS Android.

The app was not found in the store. 🙁

Zomato – Restaurant Finder

zomato 1 zomato 2 zomato 3

Aplikaci Zomato uvítají zejména cestovatelé do zahraničí. Aplikace obsahuje seznamy restaurací v 21 zemích světa. Vyrážíte třeba do Londýna a nevíte, kde mají nejlepší čínskou kuchyni? Zvolte v pravém horním rohu „Settings“, určete London, potvrďte a vyberte si v hlavním menu z „Cousines“ Chinese, vyskočí na vás kolem 40 restaurací, které jsou hodnoceny uživateli (čím vyšší číslo, tím lepší hodnocení). Po rozkliknutí vybraného restaurantu získáte naprostý přehled o tom, kde se restaurace nachází, jestli se v ní dá platit kartou, jak mají otevřeno, uvidíte kompletní jídelní lístek, fotografie a v sekci Reviewes i hodnocení návštěvníků.

Malý nedostatek může být fakt, že aplikace není lokalizována do češtiny. Nicméně slovní zásoba není náročná a poradí si s ní i začátečníci.

Zomato: Food Delivery & Dining
Zomato: Food Delivery & Dining
Vývojář: Zomato
Cena: Zdarma

Scuk

scuk 1 scuk 2 scuk 3

Projekt Scuk nabízí vyhledání restaurací, kaváren a cukráren, dále pekárny, masny či lahůdkářství. Po otevření vybraného podniku se na vás vysype opravdu velmi bohatá nadílka recenzí, kde se hodnotí opravdu z gruntu. Žádné hvězdičky, palce, liky ani jako ve škole, zde se hodnotí hlavně latinkou.

Bohužel projekt Scuk nemá svoji aplikaci, nicméněje je možné si na plochu přidat rychlého zástupce pro spuštění mobilní verze. Informace a návod najdete pod odkazem níže.

http://blog.scuk.cz/post/5605134909/kam-s-nim-na-plochu

DameJidlo.cz

DameJidlo 1 DameJidlo 2 DameJidlo 3

Když máme hlad, ale prázdnou lednici, tak si DámeJídlo. Po instalaci dostaneme na výběr z restaurací z blízkého okolí, které mají ještě otevřeno a které jídlo rozváží. Výběr však můžete zužovat i dle zadaných kritérií: burgery, česká kuchyně, indická, pizza, sushi nebo třeba snídaně. Aplikace umožňuje okamžitý výběr z jídelního i nápojového lístku, i platbu na místě či kartou.

‎Dáme jídlo: Food & Grocery
‎Dáme jídlo: Food & Grocery

Pivní deníček

pivni denicek 1 pivni denicek 2 pivni denicek 3

Bezvadná aplikace pro pivaře, která ukrývá téměř 9000 hospod. Umí vyhledat restaurace, jež mají aktuálně otevřeno, určí vzdálenost k vašemu cíli. V detailu konkrétní hospody nabídne výběr z nabízených piv i s cenami, komentáře návštěvníků i informace o WiFi, zahrádce a TV. Pro hračičky jsou zde Pivní síň slávy – soupiska superpivníků, kteří se nejvíce zasloužili o aktuálnost databáze, Rozpité sezení – kdy můžete vidět, co a kde popili vaši kamarádi.

Pivní deníček
Pivní deníček
Vývojář: Lukáš Zeman
Cena: Zdarma
‎Beer diary (Pivní deníček)
‎Beer diary (Pivní deníček)

Corkbin

cork 1 cork 2 cork 3

Jestli pořádáte zahraniční výpravy za vínem, ochutnáváte nové druhy a chcete si vést svůj vlastní deníček o tom, kde jste jaké víno pili, je pro vás Corkbin jako stvořený. Oblíbené víno si můžete vyfotit, popsat, určit polohu jeho požití a uložit do seznamu, kde ho můžete představit ostatním, kteří mají aplikaci staženou.

Corkbin for Wine
Corkbin for Wine
Vývojář: Corkbin
Cena: Zdarma
The app was not found in the store. 🙁

Foursquare

Foursquare 1 Foursquare 2 Foursquare 3

Foursquare je v první řadě geolokační sociální síť, kde kromě sbírání bodů za navštívená místa můžete také hledat informace, tipy a doporučení od ostatních uživatelů. V našem případě se tak dá Foursquare použít k vyhledání restaurací a podniků zařazených do uživateli vytvořených seznamů.

Foursquare City Guide
Foursquare City Guide
Vývojář: Foursquare
Cena: Zdarma
‎Foursquare City Guide
‎Foursquare City Guide

Líbil se vám článek? Dejte like a sdílejte jej prosím. Máte připomínku či tip na recenzi? Zanechte komentář pod článkem.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře