Na stránkách news.com.au byly uveřejněny výsledky studie University of Surrey, které prozrazují, že naše chytré telefony jsou velmi výkonnými chytači bakterií všech možných druhů.
Během experimentu studenti namočili své smartphony do Petriho misek a bedlivě pozorovali, co se stane. Podle očekávání se na nich během několika hodin začaly tvořit kolonie bakterií, přičemž ne všechny měly původ na rukách studentů. Studie konkrétně vysvětluje: „Bakterie se šíří různými způsoby, ať už za pomoci hmyzu, jídla, vody, kašle nebo sexuálního styku a dalších“.
Konkrétně tento experiment neodkryl žádné škodlivé bakterie, nicméně experiment, který studenti provedli o několik měsíců dříve, zjistil přítomnost mnohdy velmi nebezpečné bakterie Staphylococcus aureus. To má samozřejmě své vysvětlení.
Vedoucí projektu Simon Park uvedl, že „smartphony jsou naší osobní sbírkou lidí, s nimiž jsme se během dne setkali, stejně jako sbírkou lidí, které máme ve svých kontaktech“.
Nejvíce zanesenou částí smartphonu bylo tlačítko „Home“ a jeho okolí, což je pochopitelné. Člověk se ho během dne dotkne asi nejčastěji.
Jak se vám kolonie bakterií líbí? Nedostali jste chuť dojít si vydesinfikovat ruce?
Vážená autorko, kdy už se konečně naučíte psát zdroje ke svým rádoby článkům?