Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung se vyjádřil k použití Pentile matice v Galaxy S III. "Má...

Samsung se vyjádřil k použití Pentile matice v Galaxy S III. „Má delší životnost,“ tvrdí

Představení smartphonu Samsung Galaxy S III bylo pro řadu příznivců korejského giganta pořádným zklamáním. Hardwarová výbava nového modelu, včetně čtyřjádrového procesoru, který v testech drtí konkurenční SoC platformy, je sice vynikající, ale co design a především použití často kritizované matice typu Pentile.

Co se týče vzhledu, který se mnohým zdá příliš obyčejný a moc oblý, zkrátka taková nemastný neslaný, tak se objevily spekulace, že je snad dílem kompromisu, který museli vývojáři podniknout, aby se vyhnuli případným žalobám ze strany Applu.

Jestli se tato informace zakládá na pravdě nevíme, faktem ale zůstává, že vzhled „es trojky“ zůstal podle mnohých daleko za očekáváním.

Kromě vzhledu bylo také velkým zklamáním použití matice typu Pentile, u níž se každý pixel skládá ze zeleného a modrého nebo červeného pixelu, to jest z poloviny pixelů je vypuštěn červený a z druhé modrý subpixel ve srovnání s klasickým RGB.

Podle serveru MobileBurn ji Samsung použil z důvodu její delší životnosti, než je tomu u dalších typů matic. Jeho redaktorům to údajně potvrdil přímo Philip Berne ze Samsungu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře