Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia zařízla Skype pro Lumii 610. "Nebylo to ono," tvrdí

Nokia zařízla Skype pro Lumii 610. „Nebylo to ono,“ tvrdí

Nokia a mobilní platforma Windows Phone 7 mají zatím s úspěchem společného asi tolik co kapr se Saharou. Prodeje modelové řady Lumia nejsou vyloženě špatné, avšak i ti nejoptimističtější fanoušci očekávali víc. A tak na trh vstoupil v minulých dnech cenově nejdostupnější smartphone finského výrobce se systémem Windows Phone.

Lumia 610 je na první pohled sympatické zařízení, jehož prodejní úspěch ovšem snižuje do značné míry cenová politika Nokie, která jakoby neodrážela její dnešní postavení na trhu.

6000 korun je za telefon se slabším hardwarem, než má například rok a půl stará Omnia 7, zkrátka moc. Operační paměť je u Lumie 610 oproti běžně prodávaným WP telefonům poloviční: má velikost pouze 256 MB.

Nepřehlédněte: Nokia City Lens: rozšířená realita dorazila na Lumie [exkluzivně]

A to s sebou nese řadu omezení. Vezměme si například takovou aplikaci Skype, která byla již od začátku určena pouze pro smartphony s minimálně 512MB pamětí.

Nokia však i přesto, že samotní vývojáři tvrdili, že aplikace na slabších strojích nepoběží, uživatele ujišťovala, že její Lumie 610 se toto omezení týkat nebude. Dnes už to však neplatí.

V prohlášení, které rozeslala novinářům před několika hodinami, již uvádí, že nedoporučuje používání aplikace Skype na Lumii 610, a proto z tohoto důvodu zablokuje možnost stáhnout si aplikace do telefonu.

Uživatelský zážitek prý neprošel náročným vnitřním testováním Nokie. Zkrátka to nebylo ono, a tím pohádka o Skypu pro zařízení s Tangem definitivně skončila.

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře