Naše skvělá elektronika se kazí, často jen několik dní po vypršení záruční doby. A není to náhoda. Mohou za to tzv. „kurvítka“, tedy součástky, které společnosti do nových výrobků vpravují schválně. Francouzi se proti takovému jednání vzepřeli.
Kurvítko se ve Francii totiž dostalo do Spotřebitelského zákona. V něm je definováno jako „jakákoliv implementace součástky, jejíž úlohou je záměrné poškození nebo vyřazení výrobku z chodu se záměrem ekonomického obohacování“. Pakliže vám tento záměr bude prokázán, hrozí vám podle spotřebitelského zákona až 2 roky vězení a pokuta 300 tisíc eur.
Bohužel právě se prokazováním záměru asi bude veliký problém. Jsme zvědaví, jaké důkazy budou pro usvědčení společnosti u soudu potřeba. A dále není vůbec jasné, kdo by si v případě usvědčení společnosti z nekalého postupu měl jít trest odsedět. Uvidíme, jak se situace nakonec vyvine. Co si o této problematice myslíte vy?
Zdroj: FrancEcologiEnergie
Vynikající věc. Mohli by to zavést aj u nás. Zrovna teď mám na reklamaci tiskárnu, které se podivně zanesla hlava asi 2 týdny před koncem záruky. Člověk dá na výrobce, platí drahé originální inkousty a nakonec aby kupoval celou tiskárnu, a po dalších dvou letech znovu…
Pocin je to pekny, ale ma obrovku nevyhodu, ako bolo spomenute v clanku a to s dokazovanim.
bude urcite zaujimave kto a ako vlastne bude moct ovplyvnit vyvoj ,trvacnost a kontrolu elektronickych suciastok.