Neděle, 17 listopadu, 2024
DomůRecenzeJungle Heat: Perfektní on-line strategie pro Android

Jungle Heat: Perfektní on-line strategie pro Android

Jungle Heat je strategie, kterou si můžete zahrát nejen v singleplayeru, ale k dispozici je také multiplayer. Je zvláštní, že tato hra nemá velkou popularitu v porovnání s ostatními tituly tohoto žánru, které kolikrát nejsou ani příliš kvalitní, avšak kvůli tomu se k ní přeci neotočíme zády, ba právě naopak koukneme se na ni pěkně zblízka.

Začátky

Trochu překvapující je ihned na začátku to, že vás Jungle Heat přivede do dění celé hry, a to bez jakéhokoliv menu. Nebudete mít tedy možnost si vybrat v jakém režimu hrát, protože to vše je až ve hře. Jednoduše to znamená, že armádu nebo celkově váš tábor používáte jak v samotné hře, tak i ve hře s ostatními hráči.

Tak jako každá jiná strategie, má své vlastní pojetí této kategorie i Jungle Heat. Je zde tak počáteční tutoriál, který vás provede základními prvky. Pokud nejste znalci anglického jazyka, tento návod jednoduše přeskočte, protože se skládá z plno textu, co, jak a proč, což je vám sice k užitku, ale i bez tohoto počátečního návodu přijdete na vše, co je potřeba a to opravdu za malou chvíli.

Hra je totiž dokonale přehledná a tak zjistíte, že tu máme doly na zlato, které ukládají těžbu do skladiště a tak dále. Vše na sebe perfektně navazuje a tak asi nikdo nebude mít problém to celé pochopit.

2013-07-25 23.47.17

Obsah

Základní suroviny jsou dvě. Nehledejte dřevo nebo kámen. Nacházíme se v budoucnosti a tak je potřeba hodně zlata a oleje. Zlato získáváme těžením z dolů a olej naopak s těžních věží, které zásobují sklad pro olej v podobě průhledné nádržky, která se plní podle toho, kolik máte zaplněno místa. Tyto dvě suroviny potřebujete na rozšiřování celého svého tábora a stavění vojáku. Budovy, které budete dále rozšiřovat, mění svůj vzhled a tyto změny dodávají hře ještě více kvality. Pro stavbu vojáků potřebujete kasárny, které nabízejí deset druhů vojáků a ty se odemykají po každém rozšíření kasáren. Vojáci se potom shlukují na shromaždišti a čekají, až je pošlete do akce.

Nejdůležitější budovou je pro vás velitelství, se kterým paradoxně nemůžete dělat kromě rozšiřování vůbec nic, ale slouží jako základní budova a tu je potřeba chránit při útocích ostatních hráčů. To už ale trochu předbíhám.

Obrana

Mimo vojenské a těžební budovy je neméně důležitou částí hry obrana. Velmi silné rozhledny, kanóny nebo například minomety, zajišťují obranu celého táboru, tedy pokud je dobře rozmístíte. Samozřejmě mají omezený dosah a tak je důležité je šikovně rozmístit. K obraně vám pomáhají ještě obrané zdi.

A proti komu se vlastně budeme bránit? V single playeru žádný útok na váš tábor neočekávejte. Obrana je důležitá pouze když hrajete po síti. Podle toho, jak rozmístíte obrané budovy a zdi, máte šanci na ubránění svých zásob. Soupeř vám totiž nemůže zničit vaše budovy, ale pouze ukrást vše ze skladišť. Ani vojáky při obraně neztratíte. Nyní se to může zdát trochu podivné, ale záhy zjistíte, že zásoby v této hře jsou nejdůležitější a nějaké vojáky ať klidně vezme čert.

2013-07-25 23.54.29

Útok

Dostáváme se k nejzábavnější části hry – a to hlavně ze strategického hlediska. Poté, co si vytvoříte dostatečný počet vojáků, jdete s nimi do jiného tábora, na který zaútočíte. Ať už se jedná o on-line nebo off-line režim, tak jako tak je před vámi nějak utvořený tábor a je jen na vás, kolik a odkud vyšlete první sadu vojáků. Ani to ale není úplně jednoduché, protože vojáky nemůžete posílat ihned vedle budovy, ale kousek od poslední budovy po obvodu celého tábora.

Je to z důvodu toho, že každá věc, kterou postavíte,má kolem sebe pomyslné ochranné pole (Stejné jako například u stolní hry lodě) a tak zde nemůžete poslat vojáky do útoku. Toho se samozřejmě u obrany využívá a staví se tak, aby tyto políčka hráči plně využili a zajistili dostatečný odstup od nejdůležitějších budov. Pro přesnou představu si můžete prohlédnout tábor jednoho z nejlepších hráčů ČR dole v galerii.

Pokud budete hrát singleplayer nemusíte se bát žádného časového omezení, ale ve hře více hráčů máte na útok přesně tři minuty. Za tuto dobu se snažíte zničit soupeře, co nejvíce to jen jde nebo mu alespoň ukrást suroviny.

Pro oba režimy platí to, že ty vojáky, které pošlete do boje, už tam také zůstanou a to bez ohledu na to, zda přežili nebo ne.

Žebříček

Jelikož se Jungle Heat může hrát pouze za předpokladu, že jste připojeni k internetu, veškerý postup se započítává a je zároveň plně zpřístupněn ostatním hráčům. Můžete tak okoukat strategie ostatních hráčů i z těch nejvyšších pozic nebo sledovat vašeho favorita i třeba z ČR, protože filtr v žebříčku tuto možnost nabízí. Podle toho jak jste úspěšní v obraně a hlavně při útocích, se vám vypočítávají body, které vás postupně posouvají vzhůru.

Pokud se stane, že na vás někdo zaútočí, můžete si prohlédnout jeho tábor a pak uvážit zda útok opětovat nebo raději nikoliv. Hra je propojena také skrze Facebook, takže si můžete zahrát i proti svým kamarádům.

2013-07-25 23.52.20

Mikrotransakce a ovládání

Třetí surovinou, která se ale již nedá nijak těžit, jsou diamanty. Za ty je možno prakticky cokoliv. Zrychlujete tím stavby, kupujete olej, zlato nebo třeba speciální štít na obranu před útoky a tak dále. Pro představu. Jednodenní štít stojí 100 diamantů. Stejný počet diamantů je k dostání za 20 Kč. Je tedy jasné, že pokud chcete být nejlepší, jinou možnost než nákup za reálné peníze mít nebudete, ale hra se dá v pohodě hrát i bez použití in-game plateb a zatím je dost hráčů v okolí, kteří prosazují stejnou myšlenku.

Jelikož je hra ořezána od všelijakých zbytečností a zaměřuje se převážně pouze na útočné akce, je ovládání velmi přehledné a jednoduché. Jediné zaváhání snad bylo při rozklikávání budov. Zde je totiž možnost přesouvat budovy ihned po jejím nakliknutí a to i bez toho aniž byste to chtěli. Někdy se tedy stane, že místo upgradu budovu posunete. Naštěstí je to ale jen malá výtka. Jinak je vše naprosto bez problémů

Grafika a zvuk

Grafika? Velmi silná stránka této hry. Vše je perfektně rychlé bez jakéhokoliv čekání. Těžní věže v pohybu, doly na zlato také, vojáci pobíhající na shromaždišti a celkové podání detailů se asi musí líbit každému z nás. Prostě, když se chce, tak grafika jde udělat parádně. Se zvukem je to podobné. Jelikož se váš tábor nachází kdesi v pralese, uslyšíte šumění džungle s ptáky, které vydávají všemožné pazvuky. Po chvíli vám do toho začne hrát vojensky laděný soundtrack a vy se tak ještě o něco více zažerete do hry. Zvuky zbraní jsou spíše průměrné a příliš se realitě nepřibližují.

Závěr

Hrou jsem byl nadšen od první minuty a vydrželo mi to i přes celé testování. Jungle Heat je jednoduchý v tom, co a kde stavíte a produkujete, ale zároveň složitý v tom, jak rozmístit budovy pro nejlepší obranu a jak a kolik poslat vojáků při útočení. To je prakticky 80 procent celé hry. A pokud zrovna nechcete hrát s ostatními hráči, je tu pro vás připraveno více jak sto misí v singleplayeru. Doporučuji!

Celkové hodnocení: 9,5/10

[appbox googleplay ru.mail.games.android.JungleHeat]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Jungle Heat/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

1 komentář

  1. Muzu vedet jak udelam ochranné pole okolo veci?… Podle me to ke hře totiž nepatří, ale jsou to cheaty… Jsme pres 60level a stále jsme na to nepřišli… Dekuju za odpověď.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře