Huawei může nadále nakupovat americké součástky. USA firmě prodloužily výjimku


Huawei může nadále nakupovat americké součástky. USA firmě prodloužily výjimku

Americké ministerstvo obchodu prodloužilo výjimku firmě Huawei, která společnosti umožňuje nakupovat nezbytně nutné komponenty od amerických společností. Oznámil to americký ministr obchodu Wilbur Ross. Krok jeho úřadu se očekával, přestože se proti dalšímu obchodování s Huawei vymezil prezident Donald Trump.

Prodloužením se obnovila dohoda, která vypršela včera, tedy 19. srpna. Čínská společnost tak může po dobu následujících 90 dní udržovat stávající telekomunikační sítě a dodávat softwarové aktualizace pro své chytré telefony. Ministerstvo obchodu USA nicméně ve stejný okamžik také oznámilo, že zařadí na černou listinu dalších 48 přidružených firem Huaweie, které tak budou podléhat ekonomickým restrikcím

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy podezírají výrobce ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá. Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.

Huawei dlouhodobě obchoduje s předními americkými technologickými firmami. Například s Cisco Systems, Intelem, Broadcomem nebo Googlem. Právě nejistá situace kolem přístupu k plné verzi Androidu podnik donutila k urychlení vývoje vlastního operačního systému. Ten se jmenuje Harmony OS a v budoucnu poběží například v počítačích, chytrých televizorech nebo mobilech. Prvním uvedeným smartphonem s HarmonyOS se má stát Mate 30 lite určený výhradně pro čínský trh.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.