Do redakce se nám dostal jeden velmi zajímavý fitness náramek. Není nejlevnější, ale má spoustu funkcí a vyhoví i velmi náročným uživatelům.
Fitness náramky, které sledují fyzickou aktivitu uživatele, jsou poslední dobou v módě. Není se tak čemu divit, že trh zaplavila velká spousta produktů od různých značek. Vybrat ten správný fitness tracker proto není vůbec lehké. Uživatelé často tápou a nakonec zvolí špatně. To ale není případ námi testovaného Hesvitbandu S3.
Balení:
Hesvitband je dodáván v malé průhledné krabičce, která obsahuje kromě náramku také čínský a anglický manuál. Na spodní straně balení výrobce vypisuje ty nejdůležitější specifikace a je tu taktéž QR kód pro stažení mobilní aplikace pro telefony/tablety s Androidem a iOS. A to je vše. Kabel pro dobíjení si budete muset dokoupit.
Vzhled:
Design náramku působí decentně, rozhodně nezaujme na první pohled, že byste si řekli „ten musím mít“. Vzhled je prostě tak akorát. Není to vyloženě nudná šeď, ale zároveň to není ani přepálená extravagance. Je fakt, že tento dojem možná také trochu umocňuje to, že nám dorazila černá varianta (výrobce prodává i oranžové, červené, bílé a modré provedení). Pásek je vyroben z tvrdé gumy, která je tak akorát pružná, aby seděla na ruce pevně a jistě, ale netlačila. Přední část zařízení nabízí pohled na monochromatický displej, na kterém se zobrazují veškeré údaje. Pod displejem se nachází tlačítko se symbolem srdíčka, kterým se aktivuje funkce pro měření srdeční činnosti. Na levém boku náramku, pod gumovou slupkou, najdeme ukrytý konektor microUSB pro dobíjení 60mAh akumulátoru. To není nikterak závratná hodnota, ale při testování jsem byl schopný dostat se na 5 až 6 dní provozu na jedno nabití. Z 0 na 100 procent kapacity lze baterii šťávu doplnit za zhruba dvě hodiny. Spodní části, která je v kontaktu se zápěstím, pak dominuje velké množství senzorů.
Displej:
Přestože náramek nepatří k největším, je jeho obrazovka dostatečně přehledná a velká, aby měl uživatel vše na očích. Rozdělena je do čtyř sekcí a zobrazuje čas, stav baterie, počet ušlých kroků, konkrétní ušlou vzdálenost, spálené kalorie, dobu spánku, tepovou frekvenci, teplotu kůže zápěstí a jeho vlhkost, barometr či počet zbývajících dnů do zvolené události.
Veškeré statistiky se aktualizují automaticky v hodinových intervalech, ale pokud byste přeci jen nechtěli čekat, stačí stisknout na zhruba dvě sekundy ústřední tlačítko a měření aktivovat.
Aplikace
Náramek se jednoduše páruje s mobilní aplikací pro chytrá zařízení přes technologii Bluetooth 4.0. Na Androidu a iOS (podporuje Health :-)) vše fungovalo na jedničku. Rozhraní aplikace je jednoduché, ale přehledné, ostatně o to tu jde především. Samozřejmostí je možnost nastavit si denní cíle, například ideální počet spálených kalorií, ideální délku spánku či počet kroků. Díky tomu se hned dozvíte, že byste se měli ještě hýbat nebo chodit dřív spát.
Pokud je sport tracker spárován s telefonem, je spotřeba energie jeho akumulátoru trochu vyšší, než bych očekával. Data proto doporučuji synchronizovat jednou denně (nebo během či po skončení fyzické aktivity), aby náramek vydržel bez dobíjení co nejdéle. Dobrá zpráva pro zapomnětlivce: údaje dokáže v lokální paměti uchovat po dobu sedmi až deseti dnů.
iOS
Android
Zhodnocení:
Fitness trackerů jako je tenhle není moc a tak by Hesvitband S3 mohl oslovit mnoho sportovců, kteří mají rádi podrobné statistiky. Někoho může zamrzet, že nenabízí žádné nadstandardní funkce, jako jeho i mnohdy výrazně levnější konkurence. Na mysli mám třeba ranní buzení či zavibrování u příchozího hovoru. Ale bez toho se dá žít. Hesvitband 3s také není vůbec levný, ale vzhledem k tomu, jak je napěchovaný senzory a co umí, za vydané peníze dostanete kvalitně zpracované zařízení, které z ruky nebudete chtít sundávat.
Za zapůjčení náramku Hesvitband S3 děkujeme e-shopu
Hesvitband S3 můžete aktuálně zakoupit s dvacetiprocentní slevou jen za 1 960 korun