Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyFinská vláda nemá v plánu nakoupit akcie Nokie. Nepomůže jí. „Není to...

Finská vláda nemá v plánu nakoupit akcie Nokie. Nepomůže jí. „Není to naše věc,“ tvrdí premiér

Kdysi tvořil podíl Nokie více než čtyři procenta finského HDP a firma byla výstavní skříní této malé severské země. Časy se ale změnily. Nyní tento výrobce mobilních telefonů prochází masivní restrukturalizací a potýká se zrovna ne s příliš lichotivými finančními výsledky.

V zemi tisíce jezer a saun se proto nyní rozhořela diskuze o tom, zda by finská vláda přeci jen neměla Nokii podat pomocnou ruku a odkoupit její akcie.

Podle finského premiéra Jyrkiho Katainena se ale vláda k podobnému kroku nechystá. ?Není to naše věc. Snažíme se, aby Finsko bylo zemí, kde se bude dobře dařit podnikání a firmám. Tohle ale není cesta, kterou bychom se měli vydat,? řekl na návštěvě města Salo, kde má Nokia velký závod, který má v plánu uzavřít.

Dnes tvoří podíl Nokie méně než jedno procento finského HDP. I přesto však Finsko nadále zůstává jednou ze zemí s nejvyšším ratingem AAA.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře