Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeNFL Kicker 2013: Hvězdou amerického fotbalu lusknutím prstu

NFL Kicker 2013: Hvězdou amerického fotbalu lusknutím prstu

NFL Kicker 2013 je sice posledním kouskem do rozsáhlé sbírky podobných her od Fall Fat, ale nejedná se o zrovna nejnovější hru. Upozornil na sebe hlavně v polovině února, kdy byla jeho cena sražena z téměř dvou dolarů na nulu. Že se jednalo o chytrý tah vývojářů, bylo vidět okamžitě, neboť do té doby nevýrazná aplikace se prokousala do top 50 nejstahovanějších programů měsíce.

Již podle zkratky prvních tří písmen v názvu se zdá být patrné, že se nebude jednat o nic jiného, než o americký fotbal. Druhé slovo ?kicker? je malou obměnou oproti standartnímu slovu ?flick,? které se nachází snad ve většině názvů her od Full Fat, a proto může být trochu matoucí. Jak se po spuštění hry lze dozvědět, nic oproti předchozím, typově stejným, hrám, se nezměnilo.

Volnou charakteristikou lze tento titul označit jako oddechovku a dobrým pomocníkem či nástrojem na odreagování. Pokud znáte předchozí hry od pánů z Full Fat, tak princip ovládání vám jistě není cizí. Hráče oblečete do jednoho ze 32 oficiálních dresů týmů NFL, přiřadíte číslo a jméno, a může se začít.

Hra nabízí celkem čtyři herní režimy. První z nich se nazývá ?Basic Skill? ? jde o jakousi obdobu tutoriálu, který provede a naučí všechny možné ovládací praktiky, mezi něž patří rotace míče v letu, pohyb a otáčení obrazovky nebo jak se vypořádat s nepříjemným větrem.

Všechny tyto nacvičené pohyby přijdou k užitku již ve druhém režimu?In The Zone?, kde je  hlavním úkolem střelba na bránu, rozdělenou do několika barevně vyznačených částí. Podle toho, která část je trefena se přičítá velikost skóre a to v pořadí žlutá, modrá, bílá a červená. Do skóre se také počítá rotace míče v letu a síla větru. Čím vícekrát po sobě zasáhnete nejhodnotnější část brány, tedy tu vyznačenou žlutým pruhem, tím vícekrát se vám násobí skóre. Tato vychytávka je označena slovem ?combo? a můžete ji sledovat v levém horním růžku. Režim je omezen třemi životy. Jakmile třikrát minete, jste ze hry venku.

Podle mého nejtěžší, a také na ovládání nejsložitější režim, je ?Coffin Corner.? Zde hra v plné kráse odhalí zručnost vašeho ovládání. Úkol nezní až tak těžce, ale provedení bude o to horší. Cíl je tentokrát umístěn v rohu hřiště. Na jedné ze dvou stěn, které svírají roh, je stejně barevná škála jako v předchozím režimu a cílem je ji zasáhnout.

Pro získání vysokého skóre to však stačit určitě nebude, a tak je ideální zasáhnout cíl tak, aby ještě dopadl na zem a zněkolikanásobil tak skóre. Na zemi leží nalajnované území, vyznačující vždy kolikrát se v daném úseku skóre násobí. Pozice hráče se přenesla něco málo do pole hřiště.

Poslední režim ?Time Attack? se liší od toho prvního jen v časovém omezení. Za dobu jedné minuty musíte nastřílet nejvyšší možné skóre. Postupně v každém kole musíte strefit všechny barevné pruhy, za což následně dostanete nějaký čas navíc. Combo se v tomto případě počítá, když ani jednou neminete vedle. Režim, na jehož odemčení se čeká nejdelší dobu je spíše zklamáním, než vyvrcholením celé hry.

Z grafického pohledu si myslím, že uživatel může být spokojen. Osobně mě potěšilo barvité zpracování hry a decentně slazené menu. Grafika na hřišti taktéž bez problémů. Houpající se síťka za bránou je toho jenom důkazem.

Další plus, které hra nabízí, jsou různé vychytávky a zlepšováky, jak už doplňků, dresů nebo taky kompletní úpravy stadionu. Pokud se stanete hráčem na delší dobu, než jste předpokládali, budete mít možnost si s tímto vším vyhrát. Pro svátečního hráče není možné nasbírat takové množství mincí, aby si mohl dopřát třeba diváky oblečené v klubových dresech.

Za zmínku také stojí podpory přímo do hry, které si můžete před každým režimem zakoupit: např.: Phoenix, jehož užití vám dává druhou šanci při špatném kopu, Combo, které udělá z vašeho skóre dvanáctinásobek, Seeker směřuje většinu balónů do žlutého pole.

Hodnocení (7/10)

Sice se jedná o oddechovou hru, která má dát zapomenout všem nepříjemnostem a posloužit jako relaxační prostředek, ale nezbavím se pocitu, že mohla nabídnout více a to minimálně z pohledu režimů. Přidáním jednoho či dvou režimů, kde by šlo o strefování něčeho jiného než brány, by jistě dodalo trochu oživení. V původní ceně $1,99 byla hra propadák.

Na druhou stranu, to, co mi padlo do noty, je ovládání. Intuitivní a jednoduché s možností drobných oprav dráhy letu přímo za letu.

I nabídka všech doplňků a vychytávek si zaslouží kladné body. Bezproblémová grafika a příjemné ovládání jsou dvě největší lákadla celé hry. Ta za vyzkoušení určitě stojí.

iOS | Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/nflkicker2013/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře