Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyV Americe se chystají řidičáky ve formě mobilní aplikace!

V Americe se chystají řidičáky ve formě mobilní aplikace!

V Americe mají trošku jiný pohled na řízení motorového vozidla nežli lidé v Evropě, což dokazuje například minimální hranice pro řízení motorových vozidel, která je, v případě že jste doprovázeni zkušeným řidičem, stanovena na 17 let. 

Ve státě Iowa je pak tato hranice snížena dokonce na 14 let, přičemž nezletilí vedle sebe ani nepotřebují zkušeného řidiče, ale vystačí si s tím, že jim rodiče řízení dovolí. A právě z tohoto volnomyšlenkářského státu pochází i další, pro Evropana naprosto neslýchaná novinka, kterou je řidičák ve formě mobilní aplikace. Zastánci mobilního řidičáku tvrdí, že tím odpadne nutnost mít u sebe papírový řidičský průkaz, což spoustu lidí omezuje. Už však neříkají, co by měli dělat policajti v případě, že zastavený řidič nebude mít telefon při sobě, nebo ho mít bude, ale rozbitý, či vybitý.

Dalším problémem mobilního řidičáku by pak mohla být skutečnost, že policista by během kontroly řidičáku mohl nahlídnout například do soukromé korespondence řidiče, či do dalších v telefonu uložených informací. Tento nedostatek by mohl být vyřešen tím, že aplikace by se na řidičáku zamkla a telefon by člověka do svých útrob pustil až po zadání příslušného hesla, nebo otisku prstů. Jak to nakonec dopadne, je zatím ve hvězdách. Zavedení mobilního řidičáku Iowa plánuje na rok 2015. A do té doby mají její představitelé aspoň o čem přemýšlet.

Iowa-ridicsky-prukaz

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře