Huawei si bude moci oddechnout, USA zmírní restrikce


Huawei si bude moci oddechnout, USA zmírní restrikce

Licence americkým firmám na prodej součástek čínskému Huawei budou vydány už brzy, avízuje americký ministr obchodu Wilbur Ross. Za poslední měsíc úřad obdržel 206 žádostí o udělení výjimky. Ross nicméně upozornil, že žádost o udělení výjimky automaticky neznamená její vyhovění.

Zmírnění restrikcí může mimo jiné znamenat, že Huawei opět získá přístup k plnému využívání operačního systému Android. Firma nedávno přišla o přístup k řadě služeb amerického gigantu, jako jsou například aplikace Play Store, GMail nebo YouTube. Google tím reagoval na zmíněné zařazení Huaweie na černou listinu. Zatím nejviditelnější dopad mají restrikce na chytrý telefon Mate 30, který je tím nejlepším na trhu, v obchodech mimo Čínu se s ním ale setkáte spíše ojediněle.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě. V současnosti ale podnik čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou, což společnost ale od samého začátku popírá.

Zdroj

 

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.