Čtvrtek, 28 března, 2024
DomůNovinkyGunrunners.AOC se s Call of Duty 4 rozloučili vítězstvím

Gunrunners.AOC se s Call of Duty 4 rozloučili vítězstvím

Profesionální herní team sponzorovaný výrobcem herních monitorů AOC – Gunrunners.AOC, vyhrál poslední mezinárodní turnaj v Call of Duty 4. Turnaj se konal druhý březnový víkend v Budapešti. Hráč se prosadili v silné mezinárodní konkurenci a dokráčeli si pro svůj další titul.

Základní skupina se odehrávala v lehkém zahřívacím tempu. „Z počátku jsme se trochu hledali. Před turnajem jsme toho moc nenahráli, protože náš spoluhráč Petr Dumek měl potíže s počítačem,“ řekl Josef „jANYY“ Janoušek. Logicky měl proto Janoušek před začátkem základních skupin drobné obavy. Ty však nakonec byly zbytečné, protože skupinu v konkurenci dvou maďarských týmů a jednoho nizozemského, se svými spoluhráči ovládl díky dvěma výhrám a remíze. „Nakonec jsme se rozehráli parádně,“ dodal.

V následujících vyřazovacích bojích, které se odehrávaly hlavně v neděli, to však už byla jízda velkého suveréna. Žádné zaváhání, ale už jen samé výhry měly jasné vyústění – účast v grand finále. A v něm byl scénář úplně stejný. Soupeřem byl tým Unknown Gaming, ten by však musel vyhrát na dvou mapách. A to se během pár chvil ukázalo jako nemožné. Gunrunners.AOC vyhráli v grand finále v poměru 13:5 a mohli slavit celkové vítězství na turnaji ICL 43.

„Zvládli jsme to týmově na jedničku a turnaj jsme vyhráli zaslouženě a odvezli si domů zlaté placky. Takže jsme si to parádně užili,“ neskrýval Janoušek své nadšení. Jak už bylo zmíněno na začátku. Call of Duty 4 vyšlo před více než deseti lety v listopadu 2007. A v posledních letech hra přežívala jen díky nadšení celé komunity hráčů, protože vydavatel hry společnost Activision neměla touhu podporovat tento titul na e-sport úrovni.

A tak se čekalo, kdy populární „CoDko“ dojde ke svému konci. To se stalo v únoru 2018, kdy vyšla očekávaná hra Battalion 1944, jejíž tvůrci se netají ambicemi navázat na legendární sérii Call of Duty. Proto se i hráči Gunrunners.AOC rozhodli opustit vody Call of Duty a přestoupit na Battalion 1944.