Začaly se prodávat šestijádrové a čtyřjádrové Ryzeny 5 pro mainstream


Začaly se prodávat šestijádrové a čtyřjádrové Ryzeny 5 pro mainstream

Společnost AMD uvedla na trh novou řadu desktopových procesorů s označením Ryzen 5, která je určena pro hráče i tvůrce obsahu.

Modely s označením 1600X a 1600 mají šest jader a dvanáct vláken, modely označené 1500X a 1400 potom čtyři jádra a osm vláken, jejich takty a spotřeby najdete níže v tabulce.

Soupeřem pro dnes uvedené modely je řada Core i5 od společnosti Intel. V porovnání Ryzen 5 1600X s konkurenční vlajkovou lodí Core i5 7600K je podle AMD její čip v některých testech až o 87 % výkonnější. Zároveň je údajně tento procesor navržen tak, aby nabízel dostatek výkonu pro streamování her v 1080p/60 FPS/3500Kbps.

Viceprezident AMD Jim Anderson vydání nové řady procesorů okomentoval takto: „Ryzen 5 oživuje střední část trhu s desktopovými procesory a nabízí plynulé a působivé výkony za výbornou cenu, ať už v moderních hrách anebo v náročných aplikacích.“

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.