Visty čeká stejný osud jako Windows XP. Už za týden


Visty čeká stejný osud jako Windows XP. Už za týden

V úterý 11. dubna dojde k ukončení podpory Windows Vista. To znamená, že poté už pro tuto platformu nebudou vycházet žádné aktualizace ani opravy. S ohledem na možná bezpečnostní rizika je tak nejvyšší čas, aby se uživatelé začali poohlížet po novějším operačním systému.

V současnosti je pro Visty poskytována rozšířená podpora (extended). Ta zahrnuje všechny aktualizace a vylepšení systému. Počínaje 11. dubnem ale bude ukončena i tato podpora. Visty tak čeká stejný osud jako před pár lety populární Windows XP.

Jak už jsme uvedli v našem starším článku, ukončení podpory pro Visty bude mít vliv pouze na malé procento lidí. Podle aktuálních statistik serveru NetMarketShare.com je podíl tohoto operačního systému mezi lidmi zanedbatelný – momentálně činí jen 0,72 procenta.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Diskuze: Visty čeká stejný osud jako Windows XP. Už za týden


  1. jan

    som zvedavy, ci za nimi niekomu bude smutno 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.