Sygic začleňuje rozšířenou realitu do své aplikace pro GPS navigaci


Sygic začleňuje rozšířenou realitu do své aplikace pro GPS navigaci

Tvůrce populární aplikace pro smartphony Sygic dnes oznámil uvedení nové funkce rozšířené reality (Augmented reality). Více než 200 milionů uživatelů po celém světě tak získalo možnost využít rozšířenou realitu a s tím zároveň i kvalitnější navigaci na cestě.

Real View Navigace od Sygic využívá GPS a fotoaparát chytrého telefonu k realizaci GPS navigačního systému na bázi rozšířené reality. Při používání tyto funkce řidič již nemusí sledovat mapu na telefonu. Namísto toho je veden po virtuální trase v náhledu kamery chytrého telefonu.

„Díky tomu není Real View Navigace pouze intuitivní, ale je také bezpečnější než tradiční navigační aplikace. Řidiči se mohou stoprocentně spolehnout, že jim neunikne nic důležitého na silnici či dálnici, protože díky náhledu kamery v reálném čase si mohou na displeji ověřit situaci, aniž by tím ohrozili bezpečnost při řízení,“ tvrdí Sygic.

Real View Navigace je k dispozici pro všechny uživatele systémů Android a iOS k zakoupení v aplikaci za 9,99 eur, tedy asi 265 korun.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps
Vývojář: Sygic a. s.
Cena: Zdarma+

Podle studie provedené institucí Pew Research Center v roce 2015 až 67% z dotázaných uživatelů chytrých telefonů uvedlo, že příležitostně používají smartphone pro podrobnou navigaci při řízení. A 31% procent uživatelů dokonce tvrdilo, že navigační aplikace používají často.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Sygic začleňuje rozšířenou realitu do své aplikace pro GPS navigaci


  1. Pavelvy

    Používám Sygic v Huawei P9 Lite 2017 a funguje velmi dobře.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.