Srovnání výdrže baterie: Samsung Galaxy S6 vs Apple iPhone 6 vs iPhone 6 Plus


Srovnání výdrže baterie: Samsung Galaxy S6 vs Apple iPhone 6 vs iPhone 6 Plus

Společnost Samsung svůj nový smartphone Galaxy S6 velmi rád srovnává s novými smartphony od Applu. Během nedávné tiskové konference jsme se dozvěděli, že Galaxy S6 bude výkonnější a rychlejší, než jeho rivalové. Jak je to ovšem s výkonem baterie? 

Jak jsme se dozvěděli během tiskové konference Samsungu, Galaxy S6 bude vybavený pouze 2550 mAh baterií, což je oproti 2800 mAh baterce v Galaxy S5 mírný „downgrade“. Tento nedostatek je vyvážen o něco menší hmotností telefonu a jeho schopností rychle se dobíjet. Ani to však pro některé uživatele není úplně směrodatné. Co s rychle se dobíjejícím smartphonem, když ho potřebujete vzít na cestu, kde není možnost dobíjení, že? Takto přemýšleli i lidé ze serveru Phone Arena, kteří uveřejnili porovnání oficiálních údajů o výdrži baterek Samsungu S6, iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Asi není třeba dodávat, že porovnání pro Samsung Galaxy S6 nedopadly zrovna dobře.

Z tabulky níže je zřejmé, že Galaxy S6 dokáže iPhonu 6 konkurovat co se týče využívání Wi-Fi, LTE a přehrávání videí. Při přehrávání muziky za iPhonem 6 už lehce zaostává. Co se týče srovnání s iPhonem 6 Plus, tam jsou výsledky o něco horší. Galaxy S6 s iPhonem 6 Plus drží krok pouze při využívání Wi-Fi, ve všech ostatních ohledech ho zařízení od Applu nechává za sebou.

Samozřejmě znovu opakujeme, že srovnání níže vychází z oficiálních informací. V praxi může výdrž baterie jednotlivých zařízení vypadat docela jinak.

battery-h1Zdroj: Phone Arena

 

Sdílejte na sociálních sítích

The following two tabs change content below.
Martina Lipertová

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Comments are closed.Email
Print
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.