Sony Xperia M4 Aqua nedostane Android 5.1.1 Lollipop, ale rovnou se přehoupne na Marshmallow


Sony Xperia M4 Aqua nedostane Android 5.1.1 Lollipop, ale rovnou se přehoupne na Marshmallow

Japonské Sony potvrdilo, že pro svého loňského zástupce střední třídy, voděodolný model Xperia M4 Aqua, připravuje softwarovou aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow.

Výrobce tedy nakonec přeskočí dlouho slibovanou aktualizaci na Android 5.1.1 Lollipop a přejde raději rovnou na nejnovější Marshmallow. Informace se objevila na oficiálním twitterovém účtu mobilní divize Sony.

Hlavním tahákem Xperia M4 Aqua je pětipalcový HD displej (720 × 1 280 pixelů) a osmijádrový procesor Snapdragon 615 společně se 2 GB RAM. Uživatelská paměť s kapacitou 8 GB je rozšířitelná.

Hlavní fotoaparát umístěný na zádní straně je 13Mpx, čelní kamerka pak má rozlišení pět megapixelů. Je tu také konektivita čítající podporu technologií NFC a LTE.

Sony Xperia M4 Aqua se začala prodávat v březnu loňského roku s předinstalovaným Androidem 5.0 Lollipop. Na první zásadnější update si tedy tento telefon bude muset ještě počkat.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.