Šéf Motoroly se nechal slyšet: Samsung vyhoří stejně jako Nokia a Blackberry


Šéf Motoroly se nechal slyšet: Samsung vyhoří stejně jako Nokia a Blackberry

Šéf operací Motoroly Rick Osterloh se v rozhovoru pro časopis Forbes podělil o úspěchy společnosti a rozhovořil se i o jeho vizi do budoucnosti. Mimo jiné pak nezapomněl prorokovat odchod Samsungu z pozice lídra mezi smartphony. 

Rick Osterloh konkrétně uvedl, že se v tomto odvětví lídr obměňuje přibližně každých 7 let, a že po odchodu Nokie a Blackberry je řada na Samsungu. Důvody k jeho pádu jsou přitom velmi jednoduché. Lidé si prý postupně uvědomují, že nepotřebují smartphone za 600 eur, ale vystačí si se stejně vybaveným telefonem za polovinu ceny od jiné společnosti. V tomto okamžiku pak vzpomenul na Motorolu Moto G, která podle něj nabízí spoustu muziky za málo peněz.

Motorola nyní působí ve více jak 50 zemích světa a za pomoci Lenova se snaží prorazit i na čínský trh. Za poslední čtvrtletí se společnosti podařilo prodat přes 10 milionů smartphonů, díky čemuž poprvé za rok a půl až dva vykazuje zisk. Také Motorola by tedy mohla v budoucnosti zamíchat kartami, i když ambiciózních konkurentů najde na trhu více než dost.

Myslíte si, že se Motorole povede převzít pozici lídra? Nebo jí prvenství vyfoukne jiná společnost?

motorola-moto-gZdroj: Phone Arena

 

Sdílejte na sociálních sítích

The following two tabs change content below.
Martina Lipertová

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Comments are closed.Email
Print
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.