Přes Messenger a WhatsApp se denně pošle 60 miliard zpráv


Přes Messenger a WhatsApp se denně pošle 60 miliard zpráv

O službách Messenger a WhatsApp už asi někdy slyšel každý. Obě patří Facebooku a obě se mezi uživateli těší velké popularitě. První používá aktivně 900 milionů uživatelů po celém světě, druhou využívá dokonce zhruba miliarda lidí.  

Velkou oblibu obou komunikačních kanálů potvrzuje i informace, která zazněla na konferenci F8. Mark Zuckerberg, šéf Facebooku, během uvodní keynote uvedl, že za den se přes Messenger a WhatsApp odešle 60 miliard zpráv, zatímco na celém světě se denně odešle průměrně „jen“ 20 miliard SMSek, přičemž číslo počtu odeslaných textovek by mělo stále klesat.

Facebook v úterý představil také své první chatovací roboty (chatboty), tedy automatizované programy, které mají v rámci komunikátoru postupně nahradit běžné internetové služby.

Zuckerbergova firma se tak připojuje k platforám pro posílání rychlých zpráv, jako je Kik, Slack a Telegram, které již chatovací roboty využívají.

facebok

Zdroj: The Verge

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.