Nejcennější značkou světa je Google, předstihl Apple


Nejcennější značkou světa je Google, předstihl Apple

V čele žebříčku nejcennějších značek světa je Google. Vyplývá to z informací výzkumné společnosti BrandFinance. Do první pětky se dostaly také společnosti Apple a Microsoft.

Hodnota Googlu stoupla meziročně podle výzkumníků o 19 procent na téměř 183 miliard dolarů. Firma mimo jiné provozuje největší internetový vyhledávač na světě a stojí za populárním operačním systémem Android.

Na druhém místě skončila značka Apple s hodnotou téměř 108 miliard dolarů, bronzovou příčku obsadila společnost Amazon s hodnotou bezmála 107 miliard dolarů.

V první desítce pak najdeme i další velké firmy technologického světa – Microsoft (5), Samsung (6), Verizon (7) a Facebook (9).

BrandFinance při ocenění značek používá složitou metodiku, která vychází z odhadů budoucích tržeb nebo ocenění licenčních smluv ale i subjektivních hodnocení, jak značka působí na emoce zákazníků.

brands

Zdroj

Sdílejte na sociálních sítích

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Email
Print
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.