Mobilní malware CopyCat infikoval 14 milionů Androidů


Mobilní malware CopyCat infikoval 14 milionů Androidů

Výzkumníci společnosti Check Point odhalili nový mobilní malware, který infikoval 14 milionů zařízení se systémem Android, z čehož zhruba 8 milionů rootoval. Malware hackerům vydělal falešnou reklamou přibližně 1,5 milionu dolarů za dva měsíce.

Malware, označený mobilním výzkumným týmem společnosti Check Point jako CopyCat, využívá novou techniku pro krádeže citlivých informací a generování zisků z reklamy. CopyCat infikoval uživatele především z jihovýchodní Asie, ale zasáhl také více než 280 000 amerických uživatelů.

CopyCat je komplexní malware s nejrůznějšími schopnostmi, včetně možnosti rootovat zařízení nebo vložit kód do Zygote, procesu zodpovědného za spouštění aplikací v operačním systému Android, což malwaru umožňuje mít kontrolu nad jakoukoli aktivitou na zařízení.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.