Microsoft příští měsíc definitivně pohřbí Windows Vista


Microsoft příští měsíc definitivně pohřbí Windows Vista

Společnost Microsoft již příští měsíc ukončí rozšířenou podporu pro Windows Vista, poté už pro tuto platformu nebudou vycházet žádné aktualizace ani opravy. Uživatelé by tak s ohledem na možná rizika měli začít používat jiný systém.

Visty přišly o tzv. mainstreamovou podporu již v roce 2012. Od té doby pro ně vycházely už jen velmi důležité aktualizace, tedy především ty týkající se zabezpečení. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány do konce rozšířené podpory, tedy do 11. dubna. Po tomto datu majitele strojů s Vistami čeká stejný osud jako dříve uživatele „xpéček“.

Jak už jsme uvedli v našem starším článku, ukončení podpory pro Visty bude mít vliv pouze na malé procento lidí. Podle statistik serveru NetMarketShare.com je podíl tohoto operačního systému mezi lidmi zanedbatelný – momentálně činí jen 0,78 procenta.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.