Manažer z továrny Foxconnu ukradl iPhony za 38 milionů


Manažer z továrny Foxconnu ukradl iPhony za 38 milionů

Jednomu z manažerů v továrně Foxconnu se podařilo ukrást 5 700 iPhonů a následně je prodat, čímž si mohl vydělat až 1 500 000 dolarů (asi 38 milionu korun). Podle čínského práva mu teď za zpronevěru hrozí až 10 let vězení.

Manažer pracoval ve fabrice v nechvalně známém Šen-čenu, kde dokázal přesvědčit osm podřízených, aby s ním spolupracovali a z továrny pronášeli ven tisíce iPhonů 5 a iPhonů 5S.

Jak se jim to ale v přísně střeženém provozu, kde vše je pod dokonalým dozorem, podařilo? Odcizené iPhony byly určené k testování a vždy po ukončení testovacích procedur měly být zničeny. Na papíře došlo k jejich odepsání, ve skutečnosti však putovaly přes přenašeče z továrny ven a prodány.

Podvod odhalil nedávný interní audit společnosti Foxconn. Dnes už bývalý manažer je ve vazbě a čeká na soud. Ve vězení si nejspíše odpyká 10 let.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.