Google skončí se značkou Nexus. 4. října má představit telefony Pixel a Pixel XL


Google skončí se značkou Nexus. 4. října má představit telefony Pixel a Pixel XL

Podle posledních spekulací Google představí nové referenční telefony s Androidem zkraje příštího měsíce. Velkým překvapením je, že už neponesou legendární značku Nexus, ale v prodeji se objeví pod označením Pixel, se kterým jsme se již setkali u konvertibilního tabletu a Chromebooku.

Zatím nevíme, co Google ke změně názvu vedlo. Pravdou však je, že produkty značky Nexus prodejně nikdy výrazně úspěšné nebyli. Server AndroidPolice.com tvrdí, že menší z dvojice smartphonů se bude jmenovat Google Pixel (Sailfish) a nabídne pětipalcový displej. Větší model ponese název Google Pixel XL (Marlin) a dostane displej s úhlopříčkou 5,5 palce.

Na tiskové konferenci, která je naplánována na 4. října, bychom se dále měli dočkat představení nového Chromecastu s podporou streamování v rozlišení 4K, domácího asistenta Google Home nebo vlastní zařízení pro virtuální realitu na platformě Daydream.

google_pixel

Zdroj: AP

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.