Google PlaNet dokáže rozpoznat místo focení lépe než člověk


Google PlaNet dokáže rozpoznat místo focení lépe než člověk

Společnost Google i nadále rozšiřuje možnosti umělé inteligence. Posledním jejím kouskem je program, který dokáže rozpoznat, kde byla pořízena fotografie a to i bez přítomnosti geo-značek.

Zatímco člověk dokáže známá místa rozpoznávat podle typických budov, objektů a míst, program PlaNet se dopátrá původu fotografií dokonce i na místech, která žádné typické znaky neobsahují.

Určování místa prostřednictvím PlaNet probíhá velmi jednoduše. Program fotografii porovná s databází čítající 90 milionů snímků s geo-značkami. Přitom hledá nejrůznější detaily včetně například i typu vegetace. Následně fotografii zařadí na kontinent, případně i do oblasti, místa nebo rovnou na konkrétní adresu.

Program zatím není úplně ideální. Konkrétní adresu se mu podařilo rozpoznat v 3,6% případů, konkrétní místo v 10,1% případů, konkrétní oblast v 28,4% případů a konkrétní kontinent ve 48% případů.

Na papíře tento výkon sice nevypadá nijak zvlášť zajímavě, program však v ostrém testu dokázal porazit deset zkušených cestovatelů a to hned ve 28 z celkem 50 kol.

Google si je samozřejmě moc dobře vědomý, že na PlaNet má co zlepšovat, nicméně i nyní je výsledek docela dobrý. No ne?

PlaNEt.0

Zdroj: The Verge

Sdílejte na sociálních sítích

The following two tabs change content below.
Martina Lipertová

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Comments are closed.Email
Print
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.