HTC Desire: Android 4.2.2 stable ROM mini recenze.

Všechny mobily s robotem

HTC Desire: Android 4.2.2 stable ROM mini recenze.

Příspěvekod Morpheus » ned 28. dub 2013 14:22:50

V této mini-recenzi, se podíváme na starou vlajkovou loď HTC, která má už svá nejlepší léta za sebou, nebo nemá? Podíváme se, jak se toto HTC vypořádá s zatím posledním androidem (4.2.2 JB) která je samozřejmě neoficiální.
Obrázek

Nejdřív trochu historie tohoto modelu

Tento model byl uveden v únoru 2010, byl to konkurentem tehdejšího google nexusu one, oba tyto modely měli téměř totožné HW parametry, jen model od HTC, měl navíc nadstavbu sense, která je poměrně oblíbená.

HTC Desire začínalo se stařičkým androidem 2.1 a časem se dostala s updatem až na verzi 2.3.3, ovšem tím to samozřejmě neskončilo, vývojáři s XDA a týmu CM, udělali spousty dalších neoficiálních portů. Jeden z nejlepších je od týmu Cynogenmod, který portoval android 2.3.7, dá se stáhnout zde. Tak či tak, android 2.3, už má své nejlepší za sebou a vývojáři z XDA samozřejmě zašli mnohem dál (4.0, 4.1 no a nakonec 4.2, který si dneska představíme).

HW Parametry

Přesto, že je většina zná, tak je uvedu, na svou dobu to byl velmi silný HW, na dnešní dobu už se řadí spíše k silnější nižší třídě, přesto má stále co říct.
rozměry a hmotnost: 119 × 60 × 12 mm, 135 g
displej: 3.7'', kapacitní S-LCD, 480 × 800, 252 DPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (7.2|2 Mb/s)
konektivita: microUSB, Wi-Fi 802.11, Bluetooth, GPS
paměť: 512 MB, microSDHC, RAM: 576 MB, baterie: 1 400 mAh
procesor: Qualcomm QSD8250 (1× Scorpion, 1 000 MHz, 65nm)
operační systém: Google Android 2.2 (Froyo)
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (1 280 × 720), blesk

Jen ještě dodám, že telefon nedisponuje 576MB RAM doslova, 64MB Ram je vyhrazená grafickému akcelerátoru adreno 200, zbylých 512MB pak systému.

Přesná verze androidu, kterou jsem testoval

Jde o verzi 4.2.2 AOKP (skupina, která vytváří neoficiální updaty, jako např. cynogenmod a další)

V odkaz na XDA jsou uvedený přesné informace o této romce, podstatné pro nás je "The fastest/stable" která nám téměř zaručuje bezproblémové fungování, proč téměř? Vysvětlím později.

Instalace ROM

Instalace této ROM není nijak odlišná od ostatních, na SD kartu zkopírujeme potřebná data, v recovery menu wipnem systém, cach a pak jednoduše přes zip nainstalujeme, kdo by měl zájem, můžu podrobněji popsat.

Pojďme si ukázat prostřědí

Zamykací obrazovka
Obrázek
Zde máte možnost samozřejmě odemčít mobil, ale také navíc, nová funkce androidu 4.2, přidávat widgety na zamykací plochu.

Plocha
Obrázek
Plocha se moc neliší od svých starších bratříčků (4.0, 4.1) Ale můžete vidět nový widget dig. hodin.

Menu
Obrázek Obrázek
To se neliší od svých starších bratrů vůbec.

Widgety
Obrázek
Samozřejmě zde najdeme i widgety, opět žádná změna oproti předchozím androidům. (4+)

Nastavení a další screeny
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek
Zde nenajdeme nic extra oproti starším androidům (4+) samozřejmě až na sekce v "rychlých odkazech" ;)

Nastavená ROM
Obrázek Obrázek
Nebudu vysvětlovat každou kolonku zvlášť, je tam toho spousty, každopádně, zde máte možnost jakých-koli změn systému, od barvy baterky, až po kompletní systémové změny.

Prostředí je více méně všem známé, ale pokud by ste ho chtěli podrobněji prozkoumat, doporučuji toto video . Ovšem teď, se dostáváme do podrobného nastavení a využiji to k tomu, abych vám ukázal pár fíglů, které vám zaručí vyšší svižnost systému.

V sekci pro vývojáře Obrázek Doporučuji zapnou "Zakázat HW vrstvy" Obrázek svižnost systému se rapidně zvyší, ovšem má to menší dopad na spotřebu, mě osobně připadá tento dopad zanedbatelný a rozhodně stojí za tu plynulost.

Obrázek
Dále tay máme sekci "výkon" Zde jde nastavit spousta věcí, ale já osobně jsem se zaměřil pouze na jednu, přetaktování:
Obrázek
Nainstalovaný kernel nám dovolí jít až na 1113Mhz, což je cca 100Mhz oproti základnímu taktu, v praxi nepocítíte žádné výrazné zrychlení, ale tozdíl tady opravdu je, v ANTUTU (benchmark) to dělal cca 300 bodů (3000 vs 3300) což je nárust 10% výkonu, to také odpovídá síle přetaktování, takt by měl být stabilní snad na všech zařízení, každopádně nedoporučuji zaškrtávat kolonku "nastavit při startu" protože kdyby náhodou tento takt stabilní nebyl, tak se už nebudete muset dostat do systému a bude potřeba kompletní reinstalace.

Výsledek testu v antutu
Oproti CM 7.2, kde bylo skóre na základním taktu cca 2.5K, je zde v základu 3K, což už něco říká o lepší optimalizaci JB, testoval jsem samozřejmě stejnou verzi, na obrázku vidíme výsledek s přetaktováním.
Obrázek Obrázek

Neduhy, které na nás skrývá tato ROM
Jediný problém, který jsem zaznamenal, je kamera, pro focení doporučuji nainstalovat "Camera ICS" která fotí bez problému, na nahrávání videa, zkuste opět jinší alternativu, na XDA doporučují "Camera illusion".

Problémy s fotoaparátem a kamerou jsou notoricky známe u většiny novějších androidů, které jsou portovány na starší zařízení, naštěstí zde, to lze poměrně jednoduše "opravit".

Dále bych vám doporučil nainstalovat AwesomeBEATS Nejsem si jistý, zda je kvalita lepší, poslechově sem nedokázal dosti posoudit, ale proč nemít něco navíc, že ano :-) Instalace se provádí přes recovery menu.

Největší problém HTC Desire, paměť

Bohužel, HTC Desire disponuje ubohých 512MB vnitřní paměti (použitelné cca 80MB) = nainstalujete 2 apk a pak už vám to bude hlásit nedostatek paměti, já osobně sem tento problém vyřešil přes program Link2SD Ten dokáže přesunout aplikace na SD kartu (systémové ne)
Obrázek

Závěr
Přesto, že HTC Desire, už má svá nejlepší léta za sebou, stále je to dobrý kus HW, který zvládne nejnovější android s prstem v nose, obrovské díky patří samozřejmě vývojářům z XDA, kteří dokázali systém optimalizovat na tento model.

+ a -
+ Opravdu vyladěný a svižný systém
+ Poslední android
+ Obrovské možnosti nastavení prostředí
-------------------------------------------------
- Nefunguje foťák a nahrávání (je potřeba nainstalovat obdobnou apk)

Doufám, že se vám tato malá "recenze" líbila a popř. vám pomohla, nebo vás přesvědčila k updatu. Jan Brimus (Morpheus APP)
Morpheus

Re: HTC Desire: Android 4.2.2 stable ROM mini recenze.

Příspěvekod fosy » úte 24. zář 2013 14:15:23

Mal by som jednu prosbu s tou blizsou instalaciou androidu.
fosy

Příspěvekod marofofo » sob 22. úno 2014 15:07:27

Ahoj.
Rád bych podrobnější návod.Jsem začátečník.
Děkuji moc.
marofofo

Příspěvekod raima55 » stř 22. říj 2014 12:01:37

Našel jsem je, díky! To je skvělá práce, a bude mi ušetří spoustu úsilí. :)
You can check out our latest Hodges University and ccna voice training - braindumps.com exams written by our certified teams to help you pass Isaca.
raima55

Příspěvekod Morpheus » stř 05. lis 2014 15:56:46

Morpheus

Příspěvekod Naskatew » pon 28. zář 2015 4:03:09

na dnešní dobu už se řadí spíše k silnější nižší třídě, přesto má stále co říct.
จีคลับ
Naskatew

Zpět na Android - Chytré telefony