Čtvrtek, 28 března, 2024
DomůRecenzePlayman Winter Games: No hurá, Playman je konečně zpátky!

Playman Winter Games: No hurá, Playman je konečně zpátky!

Byly doby, kdy tituly od Playman braly mobilní telefony útokem. Obzvlášť telefony značky Sony Ericsson?

Se slzou v oku vzpomínám na tituly Playman Summer Game, Playman Winter games, Playman Extreme Running a další, které jsem hrával se svými přáteli na svém mobilu značky Sony Ericsson K750i.

Pro mě jedny z nejlepších sérií té doby. A nyní se vrací zpět jeden z těchto titulů, a to rovnou na mou oblíbenou platformu Android.

Nicméně finské studio Mr. Goodliving, které mělo předešlé ?Playmany? na svědomí, bylo koncem roku 2011 uzavřeno. A tak si studio GameHause vzalo jeden z kousku z jejich repertoáru pod svá křídla.

Jestli je budou následovat i další druhy sportů z odvětví Playman, těžko říct. Já osobně doufám, že ano.

gif

Hratelnost (10/10)

V režimu pro jednoho hráče na vás budou čekat tři obtížnosti. A to jednoduchá, těžká a přežití. Každá z úrovní obsahuje 5 disciplín a jeden turnaj. Mezi disciplínami nechybí rychlobruslení, biatlon, běh na lyžích, snowboarding a freestyle lyžování (mogul skiing). Na turnaji vás budou čekat všechny výše zmíněné disciplíny a 5 soupeřů. Ten, kdo má na závěr nejvyšší součet bodů, se stává vítězem. Další obtížnost se vám otevře pokaždé, co dovršíte turnaj se zlatou medailí na krku. U obtížnosti přežití musíte dokončit danou disciplínu vždy dříve, než váš oponent. Jinak celý turnaj končí a musíte začít úplně od začátku.

Velkým lákadlem u Playmana byl vždy režim pro více hráčů a i ten zůstal zde zachován. Můžete soupeřit až s pěti dalšími přáteli v 5 disciplínách nebo si můžete mezi sebou střihnout turnaj.

Ve hře najdete i žebříček rekordů. Takže až dohrajete všechny obtížnosti, můžete se vrhnout na lámání vlastních rekordů a poměřovat se svými přáteli, kdo vytvořil lepší čas v dané disciplíně.

Na hře je mi strašně sympatická fyzika postav. Konkrétně jejich končetin. Libí se mi jak jde vidět, že veškerý jejich pohyb je proveden prostřednictví ?kloubu?. Tímto je Playmen pověstný jak málo která hra.

Co se týče hrací doby, tak mě osobně trvalo se dostat přes všechny tři obtížnosti něco kolem 3 hodin čisté hrací doby.

unnamed1

Ovládání (10/10)

Zde asi proběhla největší změna oproti jeho raným předchůdcům. Zatím co u Playmana pro telefony s nedotykovou obrazovkou jste používali číselnou klávesnici a čísla jako 4,6 a 5 se vám vryly do paměti, tak zde už se všechno přesunulo na obrazovku a čísla zmizely. Což byla změna, které se vyhnout nedalo. Jediné co zůstalo, jsou barevné kolečka, které se budou objevovat po stranách a vy na ně budete reagovat dotykem.

Většina disciplín má identické ovládací prvky, ale najdou se i takové, které svým ovládáním odlišují a ty prověří vaši přesnost a schopnost reagovat v pravý čas. Nicméně princip, ten zůstává stejný. Co nejrychleji a nejpřesněji reagovat na prvky zobrazené na displeji.

U disciplíny snowboardingu si budete muset poradit s tím, jak je trať řešena a zároveň se udržet na trati. Budete mít možnost ovládat pouze dva prvky a to je zatáčení do leva a doprava. U této disciplíny doporučuji dívat se na mapku tratě, kterou budete mít po své pravici. Díky ní vyčtete zatáčky dřív, než přijdou a ušetříte si drahocenné sekundy na času trati.

Při rychlobruslení musíte, za pomocí dotyku, naplňovat kotouče. Jakmile se první kotouč naplní, tak zas naplnit druhý kotouč. Mě osobně tato disciplína dělala problém nejvíc, ale s postupem čas jsem už přišel jak na to. Dobré je, že interval k naplnění kotouče, je u obou dvou identický. Takže je to všechno o tom zachovat klidnou hlavu a být přesný.

Při biatlonu budete k běhu pouze reagovat dotykem na zelené a modré kolečko, které se vám budou zobrazovat v různorodém pořadí. Takže to, že budete mít dvakrát za sebou modrou a pak jednu zelenou, je zde na denním pořádku. Při střelbě budete pálit na pět terčů a k tomu abyste se trefili, budete muset správně uhádnout směr šipky která se bude ukazovat ve vaší optice u daného terče. Problém je v tom, že se optika neustále pohybuje. Takže málokdy uvidíte přesně, o jaký směr se jedná.

Zpočátku se vám některé disciplíny budou zdát poměrně obtížně a ovládání u nich taky budete v určitých momentech proklínat. Ale všechno je to o tom dostat to do ruky. Potom už to pro vás bude brnkačka a budete se snažit jen co nejrychleji kmitat svými palci.

unnamed3

Grafika (9/10)

Po grafické stránce hře nemám absolutně co vytknout. Jak prostředí, tak postavy, jsou skvěle vykresleny. Grafika je hodně kreslená a barvy opravdu syté. Takže pochopím, že pro někoho to nemusí být zrovna jeho šálek kávy. Nicméně já osobně grafice tohoto typu fandím.

Animací je zde poskromnu a pokud se nějaké dočkáte, tak jedině u příležitosti slavnostního předávání medailí na konci turnaje. Toť vše.

U sérií Playman jsem byl vždycky velkým fanouškem grafiky a tak jsem rád, že nedošlo k nějakým zásadním zásahům do už tak skvělé grafiky. Jediný rozdíl, který jsem zaznamenal, se tyká postav. Ty oproti svému staršímu předchůdci trochu ?dospěly? a jsou vyšší.

Zvuky (6/10)

Bohužel, zde mě nadšení trochu opustilo. Až na zvukové efekty, které doprovází každý váš dotyk a pohyb, hlasitý jásot diváků, který vás doprovází při cílové rovince a občas vás zastihne i při startu, tak je to vše, co by vaše uši nějak zaměstnalo. Je zde spousta možností, jak zvukovou kulisu dotáhnout alespoň na takovou úroveň, jako je grafika. Ale bohužel, není tomu tak. Takže jsem z toho trochu zklamán, že hra je po této stránce dost odfláknutá.

Suma sumarum

Jsem rád za dvě věci. První je, že se takhle, pro mě už klasika, dostala na platformu Android. A zadruhé, díky bohu, nesnažili se ve studiu House Games o nějaké přepracování nebo rozsáhlejší remake. Mohl bych říct, že by nebylo od věci přidat víc disciplín nebo víc profilů postav, abych měl větší možnost výběru. Ale toto všechno už by byla akorát má rozežranost. Titul jako takový je skvělý. Tedy až na zvukovou stránku, kterou už nebudu nijak komentovat a budu se ji snažit přehlížet. Nicméně hru určitě doporučuji stáhnout. A pokud patříte mezi skalní fanoušky Playmana jako já, tak můj verdikt pro vás platí dvojnásob.

Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Playmen/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře