Češi stále více holdují zahálce v práci. Promrhají hodinu denně


Češi stále více holdují zahálce v práci. Promrhají hodinu denně

Podle analýzy společnosti truconneXion Češi loni strávili v pracovní době mimopracovními aktivitami průměrně 61 minut denně, což je o tři minuty více, než v roce 2015. Nejčastěji lidé zneužívali svůj pracovní čas zahálkou na sociálních sítích, čtením zpráv, soukromou online komunikací a nákupy.

Za nárůstem promrhaného času stojí zejména chytré mobilní telefony, které co do funkčnosti a nabídky zábavy snadno nahradí klasický počítač, uvádí zpráva. Zároveň nejsou zaměstnavateli obvykle centrálně spravovány. Z mobilů a tabletů se v závěru loňského roku uskutečnilo více než 60 procent mimopracovních přístupu k internetu,

Počítače i chytré telefony jsou na pracovišti stále častěji vybaveny technologiemi, které umí zajistit bezpečnost firemních dat a zároveň vyhodnocovat efektivitu práce. Z firem, které se dosud zabývaly pouze správou a monitoringem počítačů, loni využívalo řešení pro správu mobilních zařízení pouze 22 procent. Letos by se měl jejich podíl zvýšit na 30 procent, uzavírá truconneXion s tím, že loni firmy stálo měsíční zahálení jednoho zaměstnance v průměru 3431 Kč, což v celoročním úhrnu představuje 41 175 Kč a tedy meziroční nárůst o 3 616 Kč.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Nadšenec do mobilních telefonů a šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz, Deník.cz a přispíval do rubriky Moderní život tištěného časopisu Týden. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.



Comments are closed.



Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.