Černoch z letáku Lidlu opět v akci! Teď propaguje smartphone Xiaomi


Černoch z letáku Lidlu opět v akci! Teď propaguje smartphone Xiaomi

Tváří chytrého telefonu Xiaomi Mi MIX pro Českou republiku se stal černošský model Alpha Dia. Toho najala firma Lion Mobile, která v Česku provozuje web xiaomimobile.cz. Dia se do povědomí české veřejnosti dostal na začátku ledna, kdy se objevil v akčním letáku řetězce Lidl, který vyvolal mnoho kontroverzí, ale i spoustu poznámek na adresu některých rasisticky smýšlejících lidí.

„Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené,“ okomentoval záměr jednatel firmy Jiří Opletal a dodal, že na barvě kůže nezáleží. „Jsme samozřejmě zvyklí komunikovat například s Číňany. Jsou to úplně odlišní lidé. Jejich zvyky, kultura nebo způsob jednání. Nemá smysl ale předstírat, že takhle odlišní lidé neexistují. Považuji to za hloupé a omezené,“ uzavřel Opletal.

Xiaomi Mi MIX lze označit za v mnohém přelomový smartphone. Ani ne tak výbavou, která na nejlepší ztrácí, ale zpracováním. Jako jeden z prvních telefonů totiž prakticky nemá rámečky okolo displeje. Navíc má i tělo vyrobené z keramiky.

mi-mix-fotografie2

IMG_9441_E2

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.