Britská ministryně: WhatsApp musí zprávy zpřístupnit úřadům


Britská ministryně: WhatsApp musí zprávy zpřístupnit úřadům

Britská ministryně vnitra Amber Ruddová silně kritizovala vyspělé metody šifrování při šíření zpráv v globální počítačové síti. Kritizovala přitom zejména metodu E2EE (end-to-end encryption), která umožňuje číst zprávy posílané přes internet výhradně odesilateli a adresátovi.

„Je to absolutně nepřijatelné, teroristé by neměli mít žádný úkryt. Musíme zajistit, aby služby jako je Whatsapp neumožňovaly teroristům vzájemně komunikovat,“ řekla britská ministryně stanici BBC. Britské tajné služby podle ní musejí mít možnost do šifry proniknout.

Přes službu WhatsApp komunikoval těsně před středečním útokem v Londýně atentátník Khalid Masood. Ten u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil. Nejdřív najel do kolemjdoucích autem, poté útočil i nožem.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.