Asus ZenBeam E1: Malý a šikovný projektor na cesty


Asus ZenBeam E1: Malý a šikovný projektor na cesty

Tchajwanský Asus uvedl na český a slovenský trh kapesní projektor ZenBeam E1, který umožňuje promítání obrazu s úhlopříčkou až 120 palců ze vzdálenosti 3,7 metru. Vybaven je portem HDMI/MHL a podporuje různá zařízení od počítačů, chytrých zařízení, herních konzolí až po zařízení pro streamování médií. Díky vestavěné baterii ho navíc lze používat i jako power banku.

Stylový projektor ZenBeam E1 na první pohled zaujme decentním designem inspirovaným zenovou filosofií. Jeho jednolité tělo ze slitiny hliníku má jemně broušené hrany a obsahuje krytku objektivu vyznačující se kovovým povrchem s kruhovým motivem. Projektor díky tomu nedávno obdržel ocenění 2016 iF Design Award a 2016 Red Dot Design Award.

ZenBeam E1 využívá světelný zdroj LED s jasem 150 lumenů a životností 30 tisíc hodin, který pomáhá minimalizovat náklady na provoz. Jelikož světelný zdroj LED nevyžaduje téměř žádnou dobu k zahřívání ani ochlazování, nabízí nový ZenBeam také funkci okamžitého zapnutí/vypnutí. Projektor disponuje barevným rozsahem pokrývajícím 100 % barevného prostoru NTSC a technologií DLP IntelliBright, která inteligentně zvyšuje jas a kontrast obrazu až o 30 % a současně snižuje spotřebu energie až o 50 %.

unnamed (3)

Novinka nabízí nativní rozlišení WVGA (854 × 480 pixelů) a podporuje video soubory v kvalitě až 1080p. Jeho objektiv s projekčním poměrem 1,4:1 umožňuje promítání obrazu s úhlopříčkou od 15 palců do 120 palců z krátké vzdálenosti, takže projektor je vhodný pro vnitřní i venkovní použití.

Zásluhou portu HDMI je ZenBeam E1 kompatibilní s počítači a notebooky, herními konzolemi, zařízeními pro streamování médií, počítači kapesní velikosti a mobilními zařízeními podporujícími technologii MHL. Dokonce umožňuje nabíjení mobilních telefonů a tabletů s technologií MHL i během promítání obsahu.

Projektor obsahuje dobíjecí baterií s kapacitou 6 000 mAh, která umožňuje promítání obsahu po dobu až pěti hodin bez použití kabelů. Zároveň také zastane funkci power banky sloužící k nabíjení různých mobilních zařízení. O reprodukci zvuku se se stará kvalitní reproduktor využívající technologii SonicMaster.

unnamed (4)

unnamed (2)

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.