Apple zjistil problémy u akumulátorů iPhonu 6S. Zdarma je vymění


Apple zjistil problémy u akumulátorů iPhonu 6S. Zdarma je vymění

Apple začal nabízet bezplatnou výměnu baterií u menšího počtu telefonů iPhone 6S, které se mohou nečekaně vypnout a už nenastartují. Výrobce tvrdí, že opatření se týká přístrojů vyrobených v září a říjnu loňského roku. Závada přitom pro uživatele nemá představovat bezpečnostní riziko.

Jak uvedl server AppleInsider, krok Applu má rozptýlit obavy, že iPhony se potýkají s podobnými problémy, jakým nedávno čelil s phabletem Galaxy Note 7 konkurent Samsung.

Jihokorejský gigant začátkem září začal stahovat z trhu 2,5 milionu modelů Note 7 kvůli zprávám, že některým přístrojů explodovala baterie. Zákazníkům firma nabídla finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné.

Následně se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, Samsung proto raději přikročil k úplnému ukončení výroby a prodeje Note 7.

Zdroj: 9to5mac

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.